Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz mauimagic #272770 üzenetére

    Te valszeg fázósabb lehetsz mint én. Softshell hova kéne, felsőtestre? Nekem van, de csak -5 fok alatt veszem fel, mert túlságosan szigetel és pont az van amit írsz, beleizzadok, aztán lefele kellemetlen. Nekem 0 fok körüli időre terepre elég egy normál aláöltözet, rá egy thermo aláöltözet és arra egy ilyen vagy ilyen polár béléses valami. Esetleg két thermo aláöltözőt egymáson próbáltál már? Szerintem terepen elengedhetetlen, hogy lélegezzen a ruhád. Az még a tapasztalatom, hogy télen 0 fok körül előny a nehéz terep, tavaly pl. itt saras jeges köves terepen lefele is megvolt a 170bpm, nem is fáztam :DDD . Mondjuk akkor covid miatt eleve el volt szállva a pulzusom, de máskor is megfigyeltem, ha lejtőn teljes erőből küzdeni kell, mintha másznál, akkor nem fázok, csak suhanós lejtőkön van gond. A másik amire egy ideje rájöttem, hogy mászás után egy pillanatra sem szabad megálljak, bemelegedve azonnal lejtőznöm kell, különben megfagyok. Kivéve persze ha mászás után 10-20km lejtőzés jön, akkor muszáj plusz dzsekit vinni és felöltözni. De ha jól rémlik felétek a terepezés inkább sok kisebb egymást követő emelkedő-lejtőből áll. Téli cipőd is van? Nem tudom kérdeztem-e már :B

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák