Új hozzászólás Aktív témák

  • zsola32

    senior tag

    válasz jjeahh #244690 üzenetére

    ahogy írod, különbözőek vagyunk...
    pont a pedálfordulat mérő egy elég hasznos eszköz, igaz nem egy koca/lazulós tekerésre.
    ha nyomok egy "laza" 100ast, vagy többet, tervezem a pedálfordulatot, így kevesebb meglepetés ér a táv végére :).
    mint mindenkinél, nálam is van egy optimális fordulatszám, amit ha betartok nem lövöm el magam idő előtt, kb. ennyi.
    múlt évben a balcsin nyartunk, én persze leginkább bringáztam. terveztem egy 110 km-es tekerést, nagyjából 70 km-nél összefutottam egy outissal, Ő akkor kezdte. megbeszéltük hogy jön velem, de azért szép lassan emelte a sebességet, az utolsó 30-at, 30 közeli átlaggal nyomtuk. Ki is léptem a komfortzónámból, 100/110 körüli pedálfordulattal pörgettem, kifacsart a vége de rendesen.

    a másik lényeges adat nálam a szintemelkedés téma. vannak bevett útvonalaim, és nagyon jó tudni, hogy mennyi emelkedő van még vissza a távból. Mivel a Mecseken nyomom, alaphangon is megvan a 6-800 m, de lazán át lehet lépni az 1000 métert.

    néha jó lenne az alföldön tekerni egy síkvidéket, tudom az sem könnyű, de pont az említett pedálfordulattal, ki lehet babrálni a távval.

Új hozzászólás Aktív témák