Új hozzászólás Aktív témák

  • twine

    addikt

    Vírusmentes egészséges szép napot kívánok minden kedves topiclakónak!
    1426 olvasatlan hsz. :DDD Egy pár napja nem olvastalak titeket :))

    Mint szinte mindig, most is segítséget szeretnék tőletek kérni.
    Van a fiamnak egy ilyen Decathlonos 16"-os bringája.
    Ezen ilyen racsni, illetve fogaskerék van.
    Ez az ami úgy tűnik "megkotlott"....
    Kérdés, hogy legyen rövid része is a hsz-nak:
    Mennyire nehéz egy ilyen racsnit cserélni? kell hozzá speciális szerszám?
    Vagy kő egyszerű, csak tudni kell merre, hogyan?
    ÉS ha igy van akkor merre hogyan? :B :F
    Segítsetek nekem légyszi, hátha én is meg tudom oldani, ha megrendelek hozzá egy ilyen racsnit...

    Hosszabban, ha nem unjátok, hátha van egyéb alkatrészre is ötlet mi lehet a hiba:
    A hibajelenség az, hogy random megakad a "hajtás", aminek párszor már perecelés lett vége, mert amikor állva teker a fiam erőből, majd megakad, a lába lecsúszik a pedálról...nem folytatom...
    Végre több hónap után sikerült az adott pillanatban "letesztelni"...Mert ilyen alattomos rhdk. hiba volt ez. :((( (terhelés nélkül az idők végéig lehet tekerni, nem jön elő a megakadás)

    MIkor megakadt, mondtam a fiamnak ne mozduljon, de mire odamentem, elég egy picit megmozdítani a pedált visszafelé, és máris eltűnt a hiba....
    Volt a bringa egy általam nagyra tartott szerelőnél, aki a bringa minőségéhez képest profin beállította a mindent rajta,és az első hajtómű is cserélve lett....(tehát az hibalehetőségként kilőve) sajnos a megakadós hiba a szerelőnél is felderíthetetlen volt...
    Tegnap viszont rámosolygott a szerencse....
    Hajtás megakadt, pedált feszítette a gyerek míg odaértem,,,előre nem lehetett tekerni a pedált, viszont a kereket önmagában meg lehetett tekerni, szépen futott akadás szorulás nélkül...ezért gondolom, hogy a hátsó kerék tengelye környékén a csapágyak alkatrészek rendben vannak... :B :U
    MInden ötletet, és segítséget megköszönök :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák