Új hozzászólás Aktív témák

  • IMIIKE1998

    őstag

    Na mivel lassan egy hónapja használom a 26-os montimat merev villával, gondoltam, írok egy kis összefoglalót, hátha valaki hasonlóan belépő teleszkópot akar merev villára cserélni:
    Előnyök:
    -kigyorsításnál sokkal jobb az erőátvitel
    -igénytelen
    -jobban megdolgoztatja a kar izmait(bunny hop-nál, padkára fel-le ugrasnál, terepen stb.)
    -sokkal merevebb lesz az egész bicikli
    -alföldieknek különösen ajánlott, mivel itt elég ritka a lejtő

    Hátrányok:
    -nehéz sokszor eltalálni az ideális beépítési magasságot(Én sokak tanácsára a teleszkóp 1-2 cetis beülését is beleszámítottam, mert a kerékpáron ülve ez a magasság érvényesül.)
    -kicsit drágább egy normális merev villa, mint egy belépő kategóriás, rugós teleszkóp
    -néha még az Alföldön is hiányzik a teleszkóp, bár 1-2 helyzetet eltekintve előnyösebb a merev villa

    Ami még érdekesség, hogy ha valaki aszfalton és terepen is szeretné használni, akkor 2"-esnél vastagabb félterep gumit ne tegyen bele, mert nagyon lomha lesz aszfalton(de keskenyebbet sem, mert akkor terepen fog borzalmasan rázni).
    Kormányból is érdemes 660 és 700 mm között maradni, ha nem akarjuk, hogy túl lomha legyen aszfalton.
    Szerintem érdemes egy ilyen gépet összerakni akár trekking helyett is, mert jóval sportosabb lesz a bringa már csak a geometriánál fogva is.
    Fékből szerintem Alföldön nem szükséges a tárcsa, azóta volt alkalmam kipróbálni(nyilván az olcsóbb típusokat) és szerintem ide túl erős, V vagy cantilever fékekkel könnyebb az adagolás és olcsóbb is a fenntartásuk(lejtő hiányában amúgy sem probléma, ha nem olyan harapós a fék)
    És végül hogyan néz ki teleszkóppal és merev villával:

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák