Keresés

Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Doki-HUN1978 #16058 üzenetére

    Szted csak elvágni lehet egy zárat? Azt írja nem volt meg az abus sem, nem tudni mit tettek vele. Én pl nem vinném magammal, ha tönkretenném. Viszont ha roncsolás nélkül nyitotta ki, azt is eladhatja a tolvaj. ;]

    Nem vagyok jártas az erővágókban, biztos akadnak elpusztíthatatlan túlméretezett típusok is, de nagy általánosságban nem kifizetődő megnövelni az erőkart, könnyen sérülés, baleset lehet belőle és a szerszám, stb is károsodhat. Ez eléggé cigány ötlet, profi ilyet nem tesz. Munkavédelemből is egyik alaptörvény, h rendeltetésszerűen használjuk azt a kurva szerszámot. :)

    Az is még egy érdekes kérdés lenne, h a lopott bringás oldalon az áldozatok mekkora hányada zárta le a biciklit megfelelően. A megfelelő pedig (szvsz): a legkisebb U lakat, ami még éppen elég a hátsó háromszögben a kerék zárásához, vmint első kerék + váz láncos lakattal. Opcionálisan sodronnyal az ülést, sisakot a hátsó kerékhez, vázhoz. Meg hogy mihez, hova lakatolták. Ha egy bicikli tárolóhoz én hozzákötöm két külön ponton a gépet, senki nem viszi el flex nélkül sztem.

    Én még magamon kívül senkit nem láttam ilyen szinten lezárni a járművét. Akkor min is csodálkozunk? ;) Néha olyan gépeket látok egy sima csípőfogóval elnyírható sodronnyal kikötni, h még én is megingok erkölcsileg a láttán. ;]

    szerk: jah meg ugye alapszabály, egy lakat nem lakat. :N

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák