Keresés

Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz hoffman_ #11780 üzenetére

    De én szó nélkül beraknám a seggem alá, valami ilyesmi szintű bringával én már jó pár évre letudnám a dolgot.
    Ezért is írtam, hogy maga a bringa rendben van, ha igaz a mindössze 200 megtett km, akkor jó vétel, ráadásul méretben is jó neked ;] A Meridánál a többi alkatrészhez képest a féken spóroltak és a teleszkópon, de ezeken sem veszélyes mértékben, a problémás területnek tekinthető hajtás és a kerekek teljesen rendben vannak.

    A súly dolog egyébként érdekes. Tudom, hogy mennyi vita van róla, de van, hogy nem értem.
    A súly nem minden, de mégis sokat számít. Érdemes XC és országút esetén a minél könnyebb végeredményre törekedni, de fontos, hogy ésszel történjen mindez, különben a gatyád is rámegy, vagy a végeredmény nem lesz eléggé strapabíró. Értelmes fejlesztésnél a könnyítés mindig valaminek a mellékhatása. Egy Alivio hajtómű XT-re cserélésével a tekerés hatékonyságát lehet nagy mértékben növelni (sokan képesek olyan nyomatékkal tekerni, hogy a lánctányért az első váltóba szó szerint belehajtogatják), cserébe nyersz 300-400 grammot, ha a fogsort is cseréled egyúttal, akkor további 1-200 gramm jön le. A kényelmet egy karbon nyeregcsővel tudod növelni, ami mellesleg könnyebb is lesz. Ha a teleszkópodat egy szebben mozgóra cseréled, 100%, hogy súlyt spórolsz meg, ott az 5-800 gramm mínusz sem ritka. Még sorolhatnám tovább, az a lényeg, hogy a súlycsökkentés ne fő cél, hanem valami tényleg hasznos változtatásnak a velejárója legyen.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Aktív témák