Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sz.zs.

    senior tag

    válasz zolnagy #104886 üzenetére

    Azt kell mondanom írnom, hogy a Mini Gaggiát nem igazán tudja überelni semmi, nem csak Parcinál hanem nálam sem. A Caravel számomra egy nagyon szép gép, viszont kicsit bonyolultabb használni, mint a Mini Gaggiát. Hőfokilag is pontatlanabb, még ha bele is lógatom a pid box hőelemét, elég nagy hiszterézissel dolgozik, mivel nem a víztérben van a fűtőszál. Ezzel együtt jó kávékat húzok a Caravelel is, de csak hétvégente használom.
    A Mini Gaggia így pid box-szal megtámogatva egy iszonyúan hőstabil gép x kávén keresztül.
    Egyedüli korlátja csak a 32-33 g-os shot lehet, emiatt pl. szimplázni sem jó. Vagy 15 g-os vst-ből csinál az ember 1:2 arányú shotokat, vagy 18-as kosárból dupla risztrettót, ugyanis fellínzésnél vissza zaccol a kazánba.
    Az űr GC-t pedig simán eladnám én is, mint Parci, ha a rohanós hétköznapi reggeleken lenne időm kettőt húzni a Mini Gaggiával, de nincs.... ezért is kerestem eladó QM 0650-et, amiből egy nagyon szép fehér példány Peti...(16v) tesójának köszönhetően itt is van nálam próbán, viszont nekem kényelmetlenebb, macerásabb használni mint az űr GC-t, nem jön be, így mégis csak marad a GC és nem veszek QM-t.

    Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

Új hozzászólás Aktív témák