Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ance

    őstag

    válasz Ance #221 üzenetére

    Nespresso kapszulák 2. rész:

    Itthonról szeretem még a Dallmayr Capsa kávékat, azon belül is különösen az Indian Sundara és Espresso Dark Roast fajtákat. Fő beszerzési hely a Müller, illetve a Metro. Sajnos ritkán akciózzák, így a 110 forintos ár miatt csak néha veszem.

    Hazai kávék, amikből vannak jobb változatok:

    A Gourmesso új sorozata. Azon belül is az ízesített kávéik, mert mindenkinek lehet olyan napja. Pl. a vaníliás kapszulájuk szerintem a legjobb ilyen kapszula, még a Nespresso változatnál is jobban ízlik.

    Compagnia Dell’ Arabica is ad jó kapszulkat. Nekem a Ginseng és a Sumatra volt a két legérdekesebb.

    Amik nekem (hangsúlyozottan nekem) nem jöttek be az itthon kapható nespresso kompatibilis kapszulákból: Segafredo és Lavazza (az őrölt kávéik sem, úgyhogy velem van a baj), Pellini (az őrölt kávéikat szeretem, úgyhogy velük van a baj), Davidoff, Caffesso és Jardin (nem elég erősek nekem, egyik sem). Cap Mundo, mert még csak pár fajta volt, mikor próbáltam és azok nem ízlettek. Örülnék, ha valaki kipróbálná újra.


    Az Amazonról rendeltek közül ár-érték arányban a Cialdissima 3 fajtából álló, erős válogatása nagyon jó és nagyon olcsó. Jelenleg Angliából 50 forint körül jön ki egy kapszula a postát nem számolva. Mindhárom fajta erős és érdekes ízű.

    Most épp sehol nem kapható a RossoMoka, ami egy régi magyar kotyogós ízű kávé, olaszos karakterekkel. Szóval akinek az hiányzik. Nagyon olcsó, ha kapható, mert 50 forint alatt van egy kapszula.

    Nagyon várom a jövő hetet, mert várhatóan megérkezik a jelenleg kapható legerősebb Nespresso kompatibilis kapszula a Mugpods-tól. Az ígéretük szerint egy double shot-nak beillő 12-es skálán 16-os erősségű (hehe...persze) kapszula. Rendeltem egyébként mindegyik fajtájukból, majd beszámolok. Az áruk sem rossz egyébként. Ha valaki regisztrál, akkor várjon pár órát, mert akkor kap egy kupont, amivel az első rendelésből lejön még 20%. Éppen a rendelés közben jött az email, úgyhogy mázlim volt. Egyébként az Amazon angol oldaláról is lehet venni, ott 60 darab a minimum rendelés és az ára a posta miatt olcsóbb, de a 20%-os kuponnal először az oldalukról jobb rendelni.

    Egyelőre ennyi jutott eszembe, de indulásként mindenkinek elég lesz szerintem. Ha valaki talál valami újat, ahonnan rendelne, akkor kérdezzen, ha érdekli előtte, hátha már kipróbáltam. Pl. van egy magyar cég is, ahonnan rendeltem, de már nem jut eszembe a nevük, mert annyira nem volt jó.

    Egy dolgot próbálnék ki szívesen, de nem tudom rászánni magam az ár miatt, az a Difference Coffee Company kávéi, de nem tudom elképzelni, hogy annyira jó lehet, mint amennyibe kerül. Ha valaki rászánja magát, akkor írja meg a tapasztalatait.

    Kellemes amatőr kávéfogyasztást. :)

  • TA68

    senior tag

    válasz Ance #221 üzenetére

    Jó kis összefoglaló, sok hasznos infóval. :R Látom te is inkább az intenzívebb, karakteres ízű kávékat kedveled. A L'or Onyx-ra már én is szemet vetettem. Majd írd meg, hogy milyennek találtad.

Új hozzászólás Aktív témák