Új hozzászólás Aktív témák

  • Ance

    őstag

    Nespresso kapszulák 1. rész:

    Az összefoglaló a nespresso kompatibilis kapszulákról készült. Előre bocsátom, hogy a gyártó saját kapszuláinál én még nem találtam jobbat, legfeljebb egyenértékűt, vagy rétegigényt kielégítőt. Itt elsősorban erősségre vagy ízre gondolok, mert pl. az olaszos, karcos karakter hiányzik a nespresso kínálatából. Aki egy kicsit több infóra vágyik a gyári kapszulákról, annak érdemes a Taiwan-i oldalt meglátogatnia. A sitemap-on az egyes kávékra kattintva részletesebbek az információk és az összetevőknél le van írva a koffein tartalom is.

    Kompatibilis kapszulák.

    A leírás szubjektív elemeket tartalmaz, azaz kizárólag pár ember véleményét tükrözi, akikkel együtt próbálgatom a kapszulákat. Szóval ha valamiről azt írom, hogy adott termék közül a legjobb, az csak nekem, vagy más közeli ismerősömnek az, de nem írom le ezt egyenként, hogy szerintem. Ha árat írok, akkor azt /kapszula árként teszem. Nem árulok kávét, nem kívánok reklámozni boltot, a linkeket csak a könnyebb érthetőség miatt tettem bele.

    A rendelések nagy része az Amazonról származik, anno onnan kezdtem venni a Jacobsot is. Mióta van postaköltség, azóta csak nagy akció esetén rendelek onnan, vagy más termékkel együtt, ami amúgy kell, mert önmagában nem biztos, hogy megéri. A vásárlás előtt mindenképp érdemes használni az ár-összehasonlítót a kiválasztott kávé ASIN/ISBN száma alapján, mert több ezer forintos különbség is lehet az európai boltokban. Szóval akkor:

    Személyes kedvenc a Café Royal, főleg mióta kijöttek az alumínium kapszulákkal.

    Ezen belül a Strong Edition a legjobb sorozat.

    Ebben különleges a Doppio Espresso, ami Kazaar-i erősséget ad kicsit karcosabb ízzel, ami kell egy reggelhez. A lágyabb de telt ízt az Espresso Macchiato adja.

    A postaköltség bevezetése előtt (és erősebb forintnál) igen jó áron lehetett bevásárolni az alap Cafe Royal verziókból az Amazonról, főleg a 33 darabos egységcsomagokat, amiből az Espresso Forte volt jó választás. Most már csak a különlegességek miatt rendelem, illetve a Doppio Espresso miatt.

    A második kedvenc a magyarországon is kapható Jacobs és L’or. Azért egyben, mert bár a mai napig nem pontosan értem, mi az értelme a kettéválasztásnak, de mindkettő Jacobs gyártmány. Azt hittem, hogy majd a L’or fogja felváltani az eredeti Jacobs kapszulákat, de nem így történt, egymás mellett élnek és “versenyeznek” egymással. Bár végülis van értelme ennek is, ha a vevő ebből a kettőből válogat. A fajtákat nem éri meg szerintem részletezni, mert mindenki próbálja ki mi a jó neki. Az Amazonon régen voltak 200 kapszulás egységcsomagok nagyon jó áron (kb. 50 Ft/db), de mostanában eltűntek, szóval már nem éri meg kintről rendelni.

    Szerintem ár-érték arányban a legjobbak, főleg az akciókkal, amik váltakozva jönnek. 60-70 forintért eléggé minőségi kávét készíthetsz belőle (a kezdő, ill. dolgozó, ezért kevés idővel rendelkező emberek fórumában vagyunk, mielőtt valaki erre megjegyzést tenne).

    Érdekes, hogy a L'or legerősebb kapszuláját (Onyx) eddig nem láttam boltban, viszont egy ideje az alzán lehet kapni, most rendeltem belőle, hogy kipróbáljam, mert a Jacobs-nál is a 12-es erősségű a legjobb.

    Hazai viszonyok között maradva a Spar Premium kapszulái is nagyon jó ár-érték arányúak. Nekem mondjuk egyedül a lila BOHÉME ízlik, de az nagyon bejön. Alapáron 80 forintért is jó az ára, de gyakran akciózzák 59 forintra.

    Nagy hír volt számomra tegnapelőtt, hogy az Illy is kiadta a kapszuláit a Nespresso-hoz. Annyira új, hogy még a Spar honlapján sincs fenn, hogy náluk lehet kapni 1.300 forintért egy dobozt. Én Illy kávén “nőttem fel”, mert egy olasz ismerős mindig hozott kintről ajándékba. Akkor nagyon különleges volt, de most is nagyon szeretem az ízét. Ahogy korábban írtam van itthon Illy Iperespresso kapszulás főzőn is, úgyhogy tegnap összehasonlítottam. Nagyon hasonlít rá a nespresso változat is, persze nem olyan erős, de ez egyértelmű, hiszen a nespresso kapszulában 5,7 gramm, az Illy eredeti kapszulában 6,7-7 gramm kávé van, illetve előáztatásos technikával főzi le a kávét. Ettől függetlenül nagyon ajánlott kategória lett nálam a most 130 forintos árával (főleg, hogy az Illy kapszula 160 forint). Eddig a Forte és Intenso fajtákat próbáltam. Nekem megadta az összetéveszthetetlen Illy ízt.

Új hozzászólás Aktív témák