Új hozzászólás Aktív témák

  • Ance

    őstag

    válasz #89309696 #714 üzenetére

    Nekem is a kávé mennyisége volt a döntő. Még a kapszulások előtt, a karos gépek után volt darálós Jura kávéfőzőnk. Az ha 2 kávét készíttettél vele egyszerre akkor használt kb. 15 gramm kávét hozzá. Sajnos nagyon érzékeny volt a szemes kávéfajtákra, nehéz volt hozzá venni kávét. Itt a kapszulákba biztos csak olyat raknak, amiből jó készül, legfeljebb éppen nem ízlik. :)

    Én karos géppel nem tudok kávét főzni, mert túl sok idő nekem. Egyébként nem is olcsó móka.

    Ezért tértem át a kapszulákra, de sosem voltam elégedett a kávé mennyiségével, erősségével. Ez úgy néz ki jó lesz. A gép volt 24.000 forint volt akciósan. Várhatóan még kapok belőle vissza 40 eurót is, csak a német nespresso gyorsasága nem hasonlítható a magyarhoz, szóval lassan forognak a kerekek. Ez azért a töredéke a darálós gépnek. Egy kapszula ideszállítva kb. 200-210 forint. Ez nem olcsó valóban, viszont mindenkinek mások a preferenciái, mire költ szívesen. Nekem a kényelem, a gyorsaság és az íz miatt megéri a nespresso-val együtt használva, az Illy kapszulástól meg elköszönünk.

Új hozzászólás Aktív témák