Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz inf3rno #837 üzenetére

    és #831
    amennyire sejtem, hiába kér bárki állásfoglalást a navtól, nem fog jogilag hivatkozhatót kapni.

    Hacsak nem változott a gyarkolat, akkor már jópár éve úgy van, hogy bármilyen infót mond egy hatóság ügyintézője, azért nem vállalnak felelősséget, hogy tényleg úgy is fogják a saját ellenőreik értelmezni ellenőrzéskor. Legfeljebb, ha maga a hivatal tesz közzé valamit, arra lehet hivatkozni, az ügyintézők tanácsai jogilag nem védnek meg semmitől, akkor sem ha fel tudod mutatni.

    Ami volt költséghányados kérdés több embertől. A billingós másfél órás szakértős kérdezz-felelek videóban is valóban úgy mondták, hogy a kiszámlázott tevékenységek számítanak a kulcs meghatározásában. Viszont szerintem a nav ellenőr vélelmezhet adóelkerülést, ha valójában nem az volt a tevékenység és csak az adóelkerülés miatt hívták úgy.

    Plusz, ha elkezdesz mondjuk 90%-el számolni, majd később mégis lesz 40% alá eső számla, akkor bizony az adott év összes havi 58as bevallásából kell külön-külön javító bevallásokat beadni és a különbségeket befizetni, ha jól értettem. Szóval nem játék ez.

Új hozzászólás Aktív témák