Új hozzászólás Aktív témák

  • tonermagus

    aktív tag

    Sziasztok!

    479102 - Csomagküldő, internetes kiskereskedelem esetén

    1. Ha jól tudom nincs szükség pénztárgépre, mert mindent a Billingoval könyvelek, és a fiókom össze van kapcsolva a NAV-al. EZ így elég?

    2. Valami olvastam róla, hogy aki készpénzes számlát állít ki annak vezetni kell a PTGSZLAB nyomtatványon és megküldeni a nav felé. Ez ha jól tudom már nem játszik, régi esetleg a cikk? Készpénzes esetén is rögzítek egy számlát a billingoban és azt már látja is a NAV. Ez így ok? Ezt le kell-e külön jelentenem a NAV felé, hogy készpénzt fogok elfogadni?

    3. Csomagküldő, internetes kiskereskedelem esetén személyre szabott eszközt adok el, ami személyes átadással műszaki segítségnyújtással történik. Ebben az esetben én elfogadhatok készpénzt a helyszínen ha arról e-számlát bocsájtok ki utána? Vagy Csomagküldő, internetes kiskereskedelem esetén nem történthet a kifizetés a helyszínen készpénzzel?

    4. Alapjában véve én saját, készített dolgokat szeretnék árulni. De egyes termékekhez egyéb eszközök is szükségesek lehetnek, amelyeket én külföldről szerzek be. Erről számlám nekem nincs és nem is lesz... Használhatok-e így vásárolt eszközt készletként, és eladhatom-e a vevőnek haszonkulccsal számlázva?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák