Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bilimbalam

    tag

    válasz Kickass #23376 üzenetére

    Én pályakezdő koromban két ilyen állami céghez interjúztam, mert akkor még nyilván lőni kellett mindenre.

    Az egyiknél szerintem "túl értelmesnek" bizonyultam ahhoz a munkához, ezért offoltak.
    Gagyi meló lett volna, az egyik leglinkebb, legtrehányabb szaktársamat fel is vették..
    Aztán később megkerestek hogy van egy másik pozi, majd kiküldtek egyik ismert cert specializált expert vizsgájából egy feladatsort. Nekem, frissdiplomásnak......... (fogalmam sincs, hány ember tudhatott volna azokra a kérdésekre választ adni az országban, nem sokan szerintem).

    A másiknál interjún keményen kifaggattak szakmai kérdésekből. Elég jól álltam a sarat, de csomó értelmetlen kérdést tettek fel, amire a választ senki sem tudja fejből, megnézi google-ban.... Konkrétan ilyen xy headerben milyen bit áll az x-ik helyen.... meg hasonlók...
    Aztán bemondtam a bérigények és szó szerint bekönnyeztek. (Nem volt elrugaszkodott)

    De másoktól hallottam akik kicsit kiégtek a versenyszférában, hogy elmentek kicsit "nyugdíjas állásba" állami szférába kipihenni magukat.

    Szerk: A másodiknál ráadásul késtem 5 percet. Tudni kell, hogy soha nem kések, mindig nagyon időben elindulok, de akkor orbitális dugó volt MINDENHOL, konkrétan taxit sem lehetett fogni, bkv is lehalt a vonalon, totál káosz volt. Na mikor megérkeztem kőkemény 5 perc késéssel és elnézést kértem, jól szétaláztak hogy nekik ezért kellet felkelniük korábban és milyen rossz nekik én meg milyen szar vagyok érezzem rosszul magam. :))

    [ Szerkesztve ]

  • bandus

    veterán

    válasz Kickass #23376 üzenetére

    sok olyan kolléga van ezeknél a cégeknél, akik ott tolják már 10-15-20 éve az ipart, nem rendelkeznek túl széles látókörrel és sok motivációval, így nem a leghálásabb őket vezetni sem. ehhez teljesen más skillsetre van szükség, de szerintem ezt a piaci cégek is értékelik egyébként.

    a legjobban kereső barátaim pl állami szektorban dolgoznak, és itt már 3M+-os fizetésekről beszélünk. ha ennyit keresnék nem izgatna annyira, hogy mit gondol a tapasztalataimról a versenyszféra :D persze egy kormányváltás pl. kellően át tudja rendezni a dolgokat.

    "a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Új hozzászólás Aktív témák