Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GeeForGolf

    junior tag

    válasz vzozo #18008 üzenetére

    "azt hiszem, nekünk nem egyezik a munkamorálunk
    De vazze, már kirúgtak, te meg menni akarsz, és NEM hagyják. Ezek után is lojális vagy???"

    hát egy kis félreértés az van, én nem arról beszélek, amikor már kirúgtak - nyilván akkor mindenki leszarná -, hanem arról, amikor még stabilan állományban vagy, és pénzt kapsz a munkádért. nem jött át a mondandódból, h te már a felmondási idő alatti kreatívkodásra gondolsz, az nyilván egy másik tészta. fogalmazz pontosabban. tudom, nehéz, sokévnyi külföldi lét után, de hidd el, én is megteszek minden tőlem telhetőt, pedig majd' egy évtizede nem a magyart használom elsődleges nyelvként.

    "Szóval ilyen szempontból mi a jobb?
    1. Kirúgnak, másnaptól nincs fizu
    2. Kirúgnak, kapsz még 1-3-6 hónapig fizut, használhatod a céges infrastruktúrát, knowledge baset, tananyagokat, erőforrásokat, stb..."

    nyilván sosem jó, ha kirúgnak, de ha kirúgtak, akkor legyen 1 hónap, fizetett felmondási idő, és viszlát. ne kelljen még 3-6 hónapig ott szívni, már csak azért se, mert ha új helyre kívánsz menni, akkor ők általában azonnal fel kívánnak venni (itteni példa, pár hete véget ért az utolsó kör is a jelenlegi céggel, megkérdezték, mikor tudnék kezdeni; 2 hetet mondtam, azt mondták, hááát, jóóó, mondjuk 1 hét jobb lenne). féléves felmondási idővel annyit érsz el, h lesz 5 hónap gyomorgörcsöd, mert csak utána tudsz elkezdeni munkát keresni (tehát 1 hónappal a munkád vége előtt) ugyanis, ahogy mondtam, az általános gyakorlat az, h kb azonnal kéne kezdeni az új helyen.

    persze ha itt mindenki akkora penge, h simán várnának rá akár fél évet is a munkáltatók, akkor ezer bocs :R

    csak hát azt sajnos nehezen hiszem el, h így lenne :D

  • Stanlee

    őstag

    válasz vzozo #18008 üzenetére

    "2. Kirúgnak, kapsz még 1-3-6 hónapig fizut, használhatod a céges infrastruktúrát, knowledge baset, tananyagokat, erőforrásokat, stb..."

    Ez nem minden cegnel adott. Mondjuk egy geplakatosnak, vagy egy autoipari beszallitonak a gyartosoron dolgozo betanitott munkasanak, foleg ha elkuldtek, akkor nincs tovabbkepzes, meg tudasbazis hasznalat, linkedin learning es tarsairol meg nem is hallott soha eleteben. Az egyetlen eroforras amihez hozzajut az az uzemi WC.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

Új hozzászólás Aktív témák