Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • EQMontoya

    veterán

    válasz DanielLong #12119 üzenetére

    Ez egyebkent kezdokent tok jo, igen, itthon tenyleg a netto 300 a realis hasonlo albiarak mellett.

    Emlitetted, hogy sweet-spot BP IT teren, azert nem feltetlenul, a kezdo fizuk IT-ben sem magasabbak igazabol sokkal (esetleg 350 netto).

    A kulonbseg talan abban lehet, hogy egy senior IT-s fizu siman lehet netto 700, esetedben viszont nem gondolom, hogy a fizud a mostani ketszerese lesz mondjuk 5-8 ev tapasztalattal. No offense, nem miattad, egyszeruen nincs ilyen karrierut. Aztan javits ki, ha tevedek. :)

    FLx, DanielLong: kaja sokat dragult BP-n is az elmult 5 evben. Mikor dolgozni kezdtem, siman meg tudtam ebedelni 1500 alatt, ma mar 1500-ert is maximum akkor tudok, ha streetfoodot eszem a normalisabb fajtabol (burrito pl.), egy leves+masodik nem nagyon all meg 2k alatt.

    [ Szerkesztve ]

    Same rules apply!

  • H A M M E R

    csendes tag

    válasz DanielLong #12119 üzenetére

    Ezen a 20 eurós kondibérleten azért néztem:) BP en is van 5000 Ft os terem, de oda "olyan" emberek járnak. Egy igényesebb terembe havi 20 ezert körül van a bérlet. Ezért is fölösleges itt árakat írni, mert mindenkinek másra van igénye.
    Én is dolgoztam Ausztriában (Linz), és a cégnél a fejlesztők rendes étterembe jártak ebédelni ahol ital, kv val 20-25 euró volt csak az ebéd, ilyen környezetbe lehet otthonról vinni a kaját , csak úgy néznek rád, mintha csöves lennél... Szóval lehet a magyar elérhető szinthez képest jól lehet élni, de az ottani informatikusokhoz képest szegényesen. BP en is ha egy senior fejlesztő megkeres nettó 700 ezret és beválallja hogy nem bérel a belvárosban új építésű lakást, hanem külvárosban kibérel egy szobát, bringával jár, főz, nincs gyereke stb itt is félre tud rakni 500 ezret havonta, csak hát ehhez nagy önmegtartóztatás kell..

Új hozzászólás Aktív témák