Új hozzászólás Aktív témák

  • PazsitZ

    addikt

    válasz Madwe #22523 üzenetére

    Ez mind igaz, 1-1 esetre vonatkoztatva.
    Mert azért 2 féle szemlélet van, kicsit mindkettőt szükséges elsajátítani, de egyiket sem végletesen.
    Van az, hogy nem a tiéd, te csak bérszámos vagy, ha sz*rlapátolás, szarlapátolás, hó végén kifizetnek, oszt' csókolom.
    A másik viszont: mivel csak az életed része (úgy-ahogy csak eltöltöd vele az életed 1/3-át), ideálisan ownership szemlélet, minimum cserkészszabály alkalmazása kellene hogy legyen ha dolgozol egy projekten. Ami nem teljesül, ha szakmai érveket lesöpörnek, pláne nem esik jól az elszenvedőjének. (btw. szerintem ezek okozzák sokaknál a kiégést, szakmától elfordulást, apátiába süllyedést, ami után majd csak az látszik rajtuk, low-level kódoloknak jók, pedig! lett volna bennük potenciál, ha nem "herélik ki" őket)
    Na most a kettő közötti ideális balansz az egészséges szerintem.

    Erre jöhet rá az, hogy a szakmailag megalapozott döntéseidet, ownership szemléletből fakadó plusz ötleteidet folyamatosan lekaszálják/aláássák. (fent említettek: "így lesz mert én régebben vagyok itt", "hiába rosszabb, ezt kell használni, mert már költöttünk rá/belső szoftver", etc.. )
    Azután meg jobb esetben félig--meddig még elégedetlenek is veled, mert nem látszik az impaktod eléggé.

    Na az ilyenek egy szint feletti előfordulása az amire azt mondom, szépen megöli a kis lelkedet, avagy eltol nagy apátiába. Egyik se jó.
    Nyilván nem 1 eset után, de bizonyos ponton inkább érdemesebb felállni és megköszönni a részvételt. :)

    [ Szerkesztve ]

    - http://pazsitz.hu -

Új hozzászólás Aktív témák