Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sys85

    veterán

    válasz beci #250949 üzenetére

    Ez nem ilyen egyszerű.
    Attól függ mit használtál ki az androidból.
    Mi az ami mindenféleképpen fontos lenne?
    Ha felsorolod,akkor nagyjából meg lehet mondani mi az ami máshogy műkődik ios alatt,vagy mi az ami hiányzik belőle,de még ezek után is belefuthatsz olyasmikbe amikre nem gondoltál korábban.

    Amúgy szerintem elég sokan vannak itt akik droidról váltottak.Van aki nem rég,valaki régebben.
    Én szoktam váltogatni a rendszerek közt,de nekem droidból semmi sem hiányzik igazán (ami igen,azzal meg meg lehet békélni),fordított esetben viszont van ami hiányzik ios után droidon.

    [ Szerkesztve ]

    #Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

  • BigBlackDog

    veterán

    válasz beci #250949 üzenetére

    12 Prora váltottam S20+-ról, a tapasztalataim a következőek.

    Amiknek örültem;
    - Jobb üzemidő
    - Stabilabb hálózat
    - Apple Pay mindenhol és könnyen használható
    - FaceID gyors és nem téved
    - Kamerája összességében jobbnak tűnik (különösen a teleobi)
    - 60 Hz ellenére eléggé kellemes a rendszer használata, néhány nap után már nem zavart az alacsonyabb képfrissítés
    - Minden appom tökéletesen működik iOS-en is

    Amik negatívumok számomra;
    - Gmail címkékre-mappákra nem lehet értesítést beállítani (így a mappákba történő automatikus áthelyezési szabályokat töröltem és kézzel archiválom)
    - Kamera képei kicsit fakóbbak, mint a Samu esetén
    - CarPlay hetente 1-2 alkalommal nem tölt be rendesen, vagy furcsán viselkedik
    - Billentyűzetnél alapból nem jelennek meg a számok, hanem váltani kell "nézetet"

    A többi különbség inkább csak megszokást igényelt részemről, egyelőre nagy panaszom nincs. Viszont nemigen használok közösségi appokat, pl. Face accom sincs, így nem éppen a nagyátlag igényeim vannak. :B

    [ Szerkesztve ]

  • Oldman2

    veterán

    válasz beci #250949 üzenetére

    S10e -ről váltottam SE 2020 iOS15-re

    Ami "hiányzik" vagy nem kafa:

    - Értesítő LED,
    - Hangerő csatornák egymástól elkülönült szabályozása,
    - Zűrzavaros, nem igazán egységes Back/Visszalépés funkció, hol ide, hol oda kell kattintani (a nejem megőrül ettől),
    - A meglévő "automatizmusok" gyengék, nem rendesen átgondoltak, az új Fókusz mód sajnos szintén ilyen,
    - Egyéni csengő vagy értesítő hangok hozzáadása nem egyszerű, a Parancsok app ezeket nem látja,
    - Az Appkönyvár jelenleg a legkevésbé sem testreszabható.
    - A fotók megosztása iCloud-ból mások felé problémás, emiatt a Google Fotók-ra másolok őket (onnan problémamentes)

    [ Szerkesztve ]

  • 485

    aktív tag

    válasz beci #250949 üzenetére

    Szia, én több kínai mobilt használtam és ott minden éjjel szerettem kikapcsolni őket, reggel ébresztettek, iphone-on nem kapcsolt be, nekem ez elég zavaró volt. A másik meg a képek rakosgatása gépről. Nem olyan egyszerű, mint androidon, sőt, kurva szar bonyolult és még akkor sem lesz olyan, hogy mappákba tudod tenni. Minden másban ezerszer jobb az IOS.

  • ricsi0307

    senior tag

    válasz beci #250949 üzenetére

    Február elején 10 év droid után váltottam i12-re. Engem a “vissza” gesztus zavar csak, ha vissza olvasol leírtam mi a gondom vele vagy ide vagy az i12 topikjába már nem emlékszem. Annyi mindent tudnék írni mennyivel jobb az ios hogy sose lenne vége így csak párat sorolok fel. Egyrészt sokkal üzembiztosabb. Nagyon ritka a lassulás vagy a fagyás, az egész rendszer minidig ugyan olyan fluid nincsenek döccenések apró laggok, mindig minden ugyan olyan folyamatos animációval nyílik meg terheléstől függetlenül. Az akksi. Egyszerűen hihetetlen de kb. nincs készenléti fogyasztás ha pedig használod akkor is egységesen csökken a töltöttség nem zuhan több tíz százalékot mint droidon. Utoljára pedig talán azt mondanám hogy ha iOS-en van bármi funkció akkor az működik is mindenféle mókolgatás nélkül. Amíg nem próbálod ki addig nem tudod miből maradsz ki, ezt muszáj megtapasztalni hogy dönteni tudj. Én kb 3 hónap után jutottam el oda hogy nagyjából átláttam a rendszer működését/felépítését és ennyi idő kellett ahhoz hogy átszokjak, pedig elég nyitott vagyok a tech dolgok felé. Ismerősömék vettek egy Note 20-at és engem kértek meg az első indításos procedúrára. Mire elértem a Play Storeba hogy tudjam telepíteni az appokat (kb. 4 perc) már forró volt a telefon, és görgetésnél meg-meg akadt az animáció. Tudom Exynos de nekem az Mi9 Snapdragonnal is hasonló volt a 888-ról meg ne is beszéljünk. Ekkor jöttem rá hogy mi az igazi különbség a két rendszer között. Androidon ha bármivel gondod van az esetek 95%-ban tudod orvosolni egy külső appal iOS-en viszont csak az van amit az Apple kitalált. Ezt azért vedd figyelembe.

  • Divinity

    őstag

    válasz beci #250949 üzenetére

    Pixel 4 Android11 -> iOS 14/15 (Xs, SE2020)

    Nekem főleg a kohézió az ami ide tud láncolni, más nem igazán, iPad és Mac mellett legalábbis.
    Egyébként szokható minden, nem lehet már kimondani, hogy az egyik jobb mint a másik, másabb.
    Nekem pl az ertesítések az agyamra mennek, a droidos megoldás számomra sokkal kényelmesebb, bár az iOS15 azért javított rajta.
    A gyári billentyűzet nekem nem adja, nincs magyar prediktív bevitel és multi-lang sem csak váltogathatsz ide oda. A 3rd partyk meg olyan bazáriak, nekem.
    Az ébresztő is mókás, alig állíthatsz be dolgokat még ha sleep schedulehöz is vagy kötve.
    A contextual search is nagyon hiányzik nekem a kijelölt szavakra, a look up elég messze van hozzá sajnos

    Hirtelen ennyi jutott eszembe de mint írtam szokható, nekem, minden :)

    return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

  • Pfiucska

    aktív tag

    válasz beci #250949 üzenetére

    Szia. Tavaly valtottam androidrol, nekem semmi nem hianyzik mivel en nem nagyon hasznaltam ki az android adta lehetosegeket, egyszeru felhasznalo vagyok. Nehany napja kezdtem el hasznalni widgeteket is, elotte soha sem hasznaltam. AOD pl hianyozhat neked. Vagy az apk-s alkalmazas telepites itt nem letezik; adatok pc-re masolasa macera elvileg ios eseten.

    En annyit vettem eszre alsokozep kategorias android utan, hogy sokkal fluidabb a rendszer es nincs szaggatas meg megtelt memori :))

    iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

Új hozzászólás Aktív témák