Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fecus

    őstag

    válasz bimbula53 #503 üzenetére

    Ezeket vettem: #473 fecus
    A legelső probléma az volt, hogy a kijelzőt a HSPI-re tettem. Nos, azzal nem ment. Áttéve a VSPI-re működött.
    A másik a magyarítás amit már #499 bimbula53 leírt. Arra kell figyelni, hogy a tömörített fájlban a mapparendszer is benne van és aszerint kell bemásolni a (\yoradio-main\yoRadio\locale\) displayL10n_custom.h és a \yoradio-main\yoRadio\src\displays\tools\) utf8RusGFX.h fájlt valamint a (c:\Users\Kezelo\Documents\Arduino\libraries\Adafruit_GFX_Library\) glcdfont.c fájlt. A nyelvet oroszra kell állítani!
    Mindig fordítás, feltöltés. Ezzel működött.
    A következő, hogy kisebb órát, nagyobb állomás, előadó, cím kijelzést szerettem volna.
    Ehhez a (c:\Users\Kezelo\Documents\Arduino\yoRadio\src\displays\conf\) displayILI9488conf.h fájlt át kell másolni egy displayILI9488conf_custom.h fájlba (mindenkinek a kijelzőjének megfelelő fájlt kell mókolni), helyben ugyanoda. Minden változtatást ebben kell elvégezni.
    Végül az állomás neve maradt és a másik kettő méretét igazítottam hozzá. Az alábbi változtatástól minden olyan méretű lett mint eredetileg az állomás neve volt:
    const ScrollConfig title1Conf     PROGMEM = {{ TFT_FRAMEWDT, 62, 2, WA_LEFT }, 140, true, MAX_WIDTH-(TITLE_FIX==0?6*2*7-6:TITLE_FIX), 5000, 7, 40 };
    const ScrollConfig title2Conf     PROGMEM = {{ TFT_FRAMEWDT, 86, 2, WA_LEFT }, 140, true, MAX_WIDTH-TITLE_FIX, 5000, 7, 40 };
    ról
    const ScrollConfig title1Conf     PROGMEM = {{ TFT_FRAMEWDT, 62, 4, WA_LEFT }, 140, true, MAX_WIDTH-(TITLE_FIX==0?6*2*7-6:TITLE_FIX), 5000, 7, 40 };
    const ScrollConfig title2Conf     PROGMEM = {{ TFT_FRAMEWDT, 104, 4, WA_LEFT }, 140, true, MAX_WIDTH-TITLE_FIX, 5000, 7, 40 };
    A hosszabb kijelző sorért el szeretném tenni a bitrate widgetet. Ez még nem sikerült. Jobb felülről bal alulra az IP cím fölé.
    Az óra csökkentését még nem próbáltam. Lehet nem is lesz rá szükség, mert nem tudok érdemben nagyobb karaktereket alkalmazni a felső 3 sorban. Túl sokat scroll-ozna.
    A VU és az időjárás ki van kapcsolva.
    mp3 és AAC megy a flac nem.
    A FLAC üzenete:
    ##CLI.NAMESET#: 5 Budapest Rock 
    ##CLI.META#: [csatlakozás]
    ##CLI.VOL#: 108
    ##CLI.PLAYING#
    ##AUDIO.INFO#: ContentType audio/ogg not supported
    ##CLI.META#: ContentType audio/ogg not supported
    ##ERROR#:    ContentType audio/ogg not supported
    ##ERROR#:    ContentType audio/ogg not supported
    ##AUDIO.INFO#: Song stopped correctly after 0 msec
    ##AUDIO.INFO#: Song stopped correctly after 0 msec
    ##CLI.INFO#
    ##SYS.DATE#: 2024-04-26T18:06:37+03:00
    ##CLI.NAMESET#: 5 Budapest Rock 
    ##CLI.VOL#: 108
    ##CLI.STOPPED#
    Ez független a "#define VS_PATCH_ENABLE" engedélyezésétől/tiltásától.
    Maradt a bitrate áthelyezés és a flac lejátszás. Aztán le kell jönni a szerről, mert sok időt vesz el. ;)
    Remélem érthető voltam. [kép]

    "Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

Új hozzászólás Aktív témák