Új hozzászólás Aktív témák

  • westlake

    félisten

    válasz MasterDeeJay #124 üzenetére

    Ha működne a Scalable processzoroknál a tuning, akkor "tele lenne" vele az internet. Vagy szerinted nem? A turbo unlock meg részben kötődik a microcode-hoz, mivel az egyik módszerhez pont hogy ki kell venni a BIOS-ból az adott CPU microcode-ját. Pontasan ebből következik egyébként az a tény is, hogy az ES processzorok támogatottsága nem a BIOS-ban meglévő microcode-októl függ. Egy ideig én is ezt hittem, majd tudatosult bennem, hogy mégsem. Nyugodtan keresgélhetsz turbo unlock-t, de nem fogsz találni. Ez csak a Haswell-E/EP (306F2) darabok "kiváltsága". Még nincs hozzá hack? Ugye tudod, hogy az első generációs Scalable szériát négy évvel ezelőtt adták ki? Ha lenne hozzá "hack", szerintem már régen rájöttek volna. Ráadásul kizárólag csak a final modellekkel működik, az ES példányokkal nem. Nekem nincs összerakva a Supermicro, így nem tudom megnézni a BCLK dolgot, de szerintem nem működne. Már csak azért sem, mert ha jól emlékszem, nincs is benne a funkció a BIOS-ban. :D
    Az ethernet dolgot meg furcsának tartom, mivel a perifériák tudomásom szerint sosem a CPU-ba vannak drótozva, henem a PCH-ba. Ha mégis a CPU miatt nem működik, akkor viszont ott valami olyan hiba van, ami "megakasztja" az ethernet-et.

    [ Szerkesztve ]

    Play nice!

Új hozzászólás Aktív témák