Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyuri27

    félisten

    válasz F34R #45761 üzenetére

    Persze persze. Az új 290 is pont félárban volt mint az aktuális rivális nv. Meg picit gyorsabb is volt (290x 153k, gtx titan 288k). Nézzünk mást. Gtx 760 64k, r9 270x 53k.
    Tényleg igazad van. Arról nem is beszélve, hogy ezekből a kártyákból csúnya hiányvan (a coinosok veszik mint a cukrot).
    Az, hogy a gyártók milyen hűtést raknak a kártyára mióta az amd hibája?
    Lássuk. A sapphire gyárt vapor, toxic, tri-x, dual-x kivitelt. Msi rak rá twin forzt. Az asus rak rájuk directcu-t.
    Gigából van windforce, windforce 3x. Hisből van iceq. Még az xfx is rak rá normális hűtöt. Powercolor, club3d szintén rak rá egyedi hűtést.

    A driverek biztos szarok. Bár én nem tapasztaltam. Van itt néhány ati vga kártya a topik lakóknál. Nem nagyon láttam őket panaszkodni. De majd mindjárt leírják ha van valami gondjuk vele.

    Az ati nem húz ki senkit a szarból. Az amd vette meg a csődközeli atit. Már ezért se. Másrészt az ati annó nem gyártott aput. Az amd találmány. Egyébként mint írtam volt ott leépítés, kirugás. Azaz az ati gárdából nem sokan vannak már ott.

    Amd - Radeon - Ryzen

  • Gyuri27

    félisten

    válasz F34R #45761 üzenetére

    Az utolsó ati fejlesztés a HD1xxx széria volt. Amiben voltak jó darabok. Azonban összességében nem volt átütő. A HD2xxx szériát az ati kezdte el. Az amd fejezte be. Ez se volt valami combos. Utána jött az igazi amd korszak 3xxx, 4xxx. Ezek már csúnyán aláztak (teljesitményben árban egyaránt). Itt rogyott meg az nv. Jó néhány gyártó elpártolt tőlük. vagy teljesen átállt vagy elkezdtek amd vga-t gyártani.

    Az amd mint látjuk sima proci erőben nem fogja megverni az intelt. Az okokat tudjuk.
    Viszont ott az apuban rejlő erő. A vga. Hiszen azok nyers számításban verik a procikat. Logikus lépés tehát, hogy a vga segitsen a cpu-nak számolni.
    Itt jön a képbe a mantle. Mint látjuk ha a fejlesztők jól írják a programot, játékot (bf pl) máris jobb a teljesítmény.

    Itt be is fejeztem a veled való kommunikációt. Mert sajna nem vagy képben.
    Írod ugyanazokat a hülyeségeket. Ahelyett, hogy picit utána olvasnál bárminek is.

    Amd - Radeon - Ryzen

Új hozzászólás Aktív témák