Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tibcsi0407

    félisten

    válasz #15779328 #13980 üzenetére

    Hogy oldottad meg, ha nem titok, CSÁVI? :DDD
    Egyébként sokat gondolkoztam ezen a fastbooton. Ha bekapcsolva hagyom és állítok a RAM-on, akkor is végigmegy a trainingen. Nem értem miért kell kikapcsolni.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó: 13900KS, 14900KF, 14900KS, Gskill 2x24 8000 kit, Gskill 2x16 6400 (A-Die) kit, 6950XT EK blokkal

  • zebra_hun

    addikt

    válasz #15779328 #13980 üzenetére

    Ha van utána sikerélmény ;)
    A félretrainingre amit szoktam:
    Megvan elvileg a jó profil, tehát mentem.
    Fontos, hogy az MRC Fastboot Enabled legyen. Már a tesztnél is, tehát mindig. Ugyanis a traininget nem lehet elkerülni, az meg fog történni ha vmit változtatunk.
    Ezt a rosszat használom ki. Hiába a "jó" profil, ha állogattam vmit a memóriákon, vagy egy másik profilról töltöttem vissza ahol más a ram beállítás, egyszer fog trainerelni.
    Rendre ez félre is megy.
    Ilyenkor elvileg hiába a jó, hibamentes profil, MRC Fastboot enabled, félremegy, de többet nem csinálja. Bármely jelentéktelen ram érték állítása viszont újra traininget fog erőltetni.
    Nekem ez babonából az ODT egyik értéke (sztem lehet bármi), a 40/34-et váltogatom.
    Ilyenkor hiába a Fastboot, észre lehet venni, hogy a Win boot idő sokkal tovább tart.
    Viszont változás után csak egyszer csinálja. Ha véletlen a jó értékre teszi, az ott is marad.
    Ellenőrzése nálam egyszerű, mert 1 másodpercet sem tud Aida 4 pipáson, sem Y-on.
    4 pipás nagyon jó, mert nem szadista teszt, mégis gyorsan rájövök.
    Ha nem jó, akkor megint váltok vissza 40-ről 34-re.
    Sajnos ez a megoldás addig tart, amíg nem piszkálok bele. Frekit, Vcore-t stb lehet állítani azt is megfigyeltem, de pl SA feszt nem. Arra trainingelni fog, és esélyes arra, hogy vakvágányra fusson.
    Van még egy tapasztalat.
    Az én határaim. 4200 eddig nem okozott problémát, sikeresen vált arra a profilra.
    4266 pár próba után sikerül, aztán utána marad szép.
    A múltkori 4300-as profilom, lefotózva minden teszt, nem sikerült azóta sem 4 pipás stabilra hozni.
    Valójában viszont használható, gyereknek betöltöttem, így sem okoz semmit játékok alatt. A tudat zavar, hogy van egy teszt (egyébként az Y sem jó) amin nem megy át.
    Bocs, hosszú lett, tehát MRC Fastboot Enabled végig, mindig.
    Tibcsi azt mondta, hogy így szte gyengén trainingel, kipróbáltam kikapcsolva, ugyanúgy félremegy, majd egyszer jó, de minden windows indításkor training...
    Amúgy sem akarom ezt, nekem induljon gyorsan és jól.

    984:

    Igen, az is jó megoldás, de az a safe boot csak az Apex tulajoknak jár... Nekem már nincs Flex key... Régi szép idők.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák