Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zebra_hun

    addikt

    válasz DroiDMester #11382 üzenetére

    Sosem használtam vagy láttam B lapot, de olyan alapfunkció, hogy vcore-t ne lehessen állítani, ezt nem gondoltam volna.
    A Prime lapot csak a die sense miatt cseréltem Strixre.
    Nem tudom, hogy a 277 Wattot hogy mérték.
    CbR23 nálam 160W, Aida FPU 180W, Y 220W a 13700-on.
    A B lapok akkor egy kidobott pénz mind.

  • nkmedve

    őstag

    válasz DroiDMester #11382 üzenetére

    Én is azt írtam, hogy normális árú B lapot kell venni. Az alap, hogy ilyen chipsetből nem veszünk csúcs lapot, mert értelmetlen. Az enyém kb. 65 ezer forint volt és tökéletesen kiszolgálja az i7-et (egy i9-hez már nem lenne elég), ez nagyon távol áll árban egy vállalható Z laptól (legolcsóbbat pedig nem veszünk semmiből). Szóval ebben a részben teljesen egyetértünk.

    Nekem a gondom az volt, hogy itt úgy lett beállítva, mintha az alapból 130W-ot kajáló i5 egy átlagos eredmény lenne Z lapon és emiatt minden B lap szar, pedig távolról sem így van. Egy átlag i5 piszkálás nélkül B és Z lapban is 180W fölött eszik és hasonló teljesítményt nyújt. Nem csak a TPU teszt alapján, hanem mindenhol máshol is hasonló eredményeket láttam. Így aki nem akar állítgatni, az egy közepes Z lappal sem lesz feltétlenül jobb helyzetben, mint egy közepes B lappal, kb. ugyanazt kapja olcsóbban (a maradék pénzt pedig költheti GPU-ra pl.).
    Az általánosítással volt a baj, ahogy itt több hsz-en keresztül az volt sugallva, hogy minden B lap szar és inkább vegyen mindenki Z lapot, ez szerintem félrevezető lehet egyeseknek. Semmi sem szar, csak megfelelő közegben kell értelmezni és használni.

    A 277W-os OC eredmény jelen diskurzusban nem számít, csak full alap viselkedésről volt szó. Ahogy te is írtad, ez a power target valószínűleg egy tudatos döntés volt a tesztelő részéről (szerintem sem a legjobb, de az órajel kimaxolása adott feszen is egy lehetséges stratégia, főleg ha szűkös az idő a tesztelésre). Abban nyilván nincs vita, hogyha valaki OC-zni akar akkor annál kizárólag a Z lapok játszanak, de ismételten, itt nem volt OC-ről szó.

Új hozzászólás Aktív témák