Új hozzászólás Aktív témák

  • D55

    aktív tag

    válasz Broken heart #30448 üzenetére

    Léphetne amúgy a többi gyártó is valami már ilyen irányba, elvégre ugye csak egy szoftveres eljárás az egész... Sőt, talán még egy sima OS alól futó 3rd party util is képes lenne ilyesmire, hiszen használat közben folyamatosan dolgozik a speedstep (ha még így hívják) és a különböző üzemállapotok, illetve hozzájuk tartozó értékek célirányos vezérlés nélkül is hamar felfedik magukat, így hamar megkapnánk szerintem a teljes VID tábla tartalmát teljesen hétköznapi, rendeltetésszerű használat monitorozása által is. Mondjuk azt nem értem teljesen, hogy a VID, ami ugye egy kívánt érték, az ha jól láttam terhelésfüggően is változó (már itt belenyúl az LLC és az eredeti VID értékeket manipulálja(?)). Vagy rosszul látom / bezavar valami thread direction eljárás (itt arra gondolok, hogy pl. singlecore benchmarkoknál is a különböző fizikai magok között jövő-menő terhelés látszik, nem pedig egy mag kapja fixen a feladatot)? Mert nekem az lenne a logikus, hogy a proci megmondja a VID-et, ahol ő jól érzi magát, az alaplap meg már utána oldja meg LLC-vel és egyéb trükkökkel, hogy a Vcore annyi is legyen.

    Jó lenne tényleg tisztábban látnom itt, mert ha csak én gondolom bonyolultabbnak a formulát a valósnál és valójában az OS alól szenzor api-kon keresztül kiolvasható VID értékek auto bios beállítások mellett az egyes órajelekre más üzemállapoti tényezőktől függetlenül, csupán mintavételezés időszeleteinek gondos validálásával tisztán kiadnák az SP értékek megállapításához használt binning VID táblát, akkor simán lehet, hogy néhány unalmasabb órámban össze is tudnék ütni valami használható kis cuccot erre...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák