Új hozzászólás Aktív témák

  • zebra_hun

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz s.bala31 #25862 üzenetére

    Köszi neked is.
    Sajnos a DDR4-en nem mértem cpu/ram-ra én birka..., így fogalmam sincs, hogy hogy is mehetett volna.
    3080 topikban Ultra és RT Ultrákat mértünk.

    Mindenesetre összeraktam a saját méréseimet egy táblára.
    Elég érdekes jelenséget figyeltem, figyelek meg.
    Elöljáróba annyit, hogy végig akarom vinni a szamárlétrát, tehát apránként haladok a frekikkel.
    Első nap ugyan összeraktam egy 8000 CL36 46 46, és egy 8200 CL38 48 48 profilt, de nem ott kell kezdeni.
    Semmi bajom nincs a nagyobb frekis oc-val, csak nem jutottam el odáig.
    Tehát az elejétől elkezdtem 200MHz-es lépcsőkkel oc profilokat gyártani. Minden profil TM5 Usmus 10 kör, és eleinte 20 perc, később már csak 10 perc N32/VST stabilakat.
    Annyira sok eredmény lett, hogy 400MHz-es lépcsőket vittem fel táblára.
    Minden esetben ugyanúgy, tiszta W10-et használtam, tehát az én eredményem az én eredményemmel hasonlítható.
    Ez azoknak szól, akik büszkék arra, hogy direkt lassítják a gépüket. Így ez a dolog kizárva, arányokon nem fog változtatni semmit.
    Millió tonna képet nem rakok fel, minden profilból több mérés van.
    Magasfrekis mérések csak ez a két profilom van, jelenleg 6800-nál járok. Eszméletlen sok idő elmegy ezekkel.
    Ami nem biztos, és ezt mindenképp kihangsúlyoznám, nálam vízhűtés van a memóriákon, elképzelhető, hogy előnyt ad.
    Bár a 8000 és 8200 még léghűtéssel készült.
    8°C az induló, és 12°C a max memória hőmérsékletem TM5 alatt.
    Tomb Raider bench min fps mérése durván 1% lehet, de a CP77 szerintem 0.1, vagy 0.2%.
    Mindegyik kategória szerint minimum, de nagyon nem mindegy, hogy melyik. CP77 nagyon érzékeny.
    Ezért látszik is, hogy TR nagyot profitál az izmosabb oc-n.
    CP77-nél viszont 6400-ig növekszik a min, majd frekivel egyre romlik.
    Profil hibátlan, rengeteget újramértem, és stresszeltem.
    Látszik, hogy a max és az avg is növekszik, de a 0.1 hanyatlik.
    6400-ig mesés, azaz szinte JEDEC feszültségeken tudtam stabilizálni. Azért ez nem egy olyan dolog, ami előtt csak úgy szemethúnyunk.

    Nem kritizálni, igazából magamnak készítettem, de megosztom, mint érdekesség.

    TR bench

    CP77 bench

    Így pl nehéz megmondani, hogy mennyi az annyi a ddr4 vs ddr5 átfedésre.
    Mindegyiknél szerintem egész jót alkottam, de nem mentem az extrém oc kategóriába. Sehol nem használtam eszement feszültségeket. 8000 és 8200-nél már sokat, de nem volt a veszélyes határ felett.
    Naja, ennyi. Akit zavar, görgesse tovább :P

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák