Új hozzászólás Aktív témák

  • rasotamas

    veterán

    Sziasztok!

    Hamár úgyis meg lett említve, hogy nincs Asrock lap a topikban:
    Szerváltam viszonylag jó áron bár gari nélkül egy Asrock B760M PG Riptide alaplapot.

    Jelenlegi konfigom:
    12400F
    MSI Pro B660M-A Wifi DDR4
    2x8 Ballistix 3600 CL16
    3070Ti

    Szereztem kölcsön DDR5 ramot az Asrockhoz, sajnos csak 4800 de elmegy.
    Megy szépen, naésakkor nekiálltam a BCLK OC-nek ;] :C

    Nagyon nem teszteltem ki a pontokat, meg nem stabilizáltam, hűtőt is csak a gyárit tettem rá mert asztalon teszteltem, csak gyorsban meg akartam nézni megy-e.
    5-ösével emeltem a BCLK-t meg a Vcore-t 1,2-től 1,3-ig

    Szépen megy, ment all core 5000-ret is 125 BCLK-val, ott épp 4750-et tudtam a ramnak állítani, a bclk-val másznak annak is a beállítható pontjai.

    Csak CPU-Z benchet néztem, eredetileg MSI-ben gyárin a DDR4-gyel a proci sokadik próbálkozásra tudott 5000 multi 700 single core pontot.
    Alapon is bőven megvolt ez a DDR5-tel, 5GHz-en már thermal limitbe futott a kis hűtővel pár másodperc alatt is, de 800 fölött volt a single core és láttam 6200-6250 környékén is, csak ugye ahogy visszavett lement.
    Lehet elég neki az 1,25V is, ott 4,8-on néztem.
    Screenshotok majd délután, direkt beraktam a pendrive-ot munkába jövet amire csináltam a képeket, de véletlenül rosszat tettem be.

    Jelenleg tanácstalan vagyok merre induljak, mit tartsak meg, mit adjak el, merre bővítsek.
    Az 5GHz-re húzott 12400F tesztek alapján hajszállal van az 5GHz-re állított 12600K mögött. Ahol elsősorban kevésnek érzem a procit még a 3070Ti-hez is az a GTA, tudom egy optimalizálatlan kakikupac de online-ban nagyon prociigényes, sokszár látok 60-70% GPU terheltséget.

    Lehetőségek:
    - Marad minden, eladom a Riptide-ot, visszajön 40-50k
    - Váltok a Riptide-ra, 5GHz, kell ddr5 ramot vennem (32giga 6400 CL32-t látok 46-48 körül, ez alá nem mennék akkor sem, ha ennek a procinak túlzás, majd később máshoz számít) és eladhatom az MSI-t meg a DDR4-et 5-15e közt jövök ki pluszban
    - Eladok mindent, és veszek egy B550 lapot meg egy 5800X3D-t, elvileg elp*csázza a 12600K-t is, csak ugye már a platform vége.
    Ha a 2x8 ram marad talán a 2 lap meg a 12400F árából ki is jön rá kell fizetni, kb 20-30-at
    De ugye ez a mostanihoz képest + 60-80k ráfizetés.

    https://tinyurl.com/rasoapro

Új hozzászólás Aktív témák