Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Achill3uS

    veterán

    válasz zebra_hun #9254 üzenetére

    Elég komoly az az órajel már igy is 10 magon. :K
    Ez igy egyszerübb lesz, ezeket állitottam a fenti 5.2-es Cinebench throttling teszthez:
    Ami a képeken nem látszik még az SVID és a VRM thermal control is disabled volt.


    (a mért érték azért nem stimmel a 2. képen mert ezt most csak betöltött de nem apply-olt profilbol fotoztam ki)
    Igazából a DMI, PLL-ekkel lehet játszani, de én normál hőmérsékleten nem vettem észre vele semmilyen órajel nyereséget, viszont subzero-ban enélkül semmire se megy az ember, egyrészt a coldbugot lehet vele legyőzni másképp a megfelelő pll fesz-en többszáz(!!!) mhz-et lehet nyerni. Van ilyen safe lég/viz fesz ajánlás ami kb kaby lake óta nem igen változott személyes tapasztalatom szerint, de auto is kb hasonlóan lövi be: PLL Core Voltage 1.00v, Pll Termination 1.20v, Cpu standby 1.10v, Pll Bandwith level 0 , DMI 1.00v

    [ Szerkesztve ]

    "De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

Új hozzászólás Aktív témák