Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zebra_hun

    Topikgazda

    válasz C4mp3r #8904 üzenetére

    Még van pár lehetőség ami megér egy kis időt.
    1.266V futás közben a VCore fesz. Idle állapotban pedig 1.268V. Nincs semmi VDrop, amivel lehetne picit stabilizálni. A min. értéked 1.238V, ami elég instabilnak tűnik nekem. A HWInfo mintavételezése nagyon lassú, és ha az megjegyezte, akkor az huzamosabb ideig fent állt.
    A CPU csatija be van dugva amúgy? Nekem az Elite AC lapnál 8+4 pin volt, amiből csak a 8 pinest raktam rá eleinte, majd később megadtam a 4 pinest is. Az ott fontos.
    Visszatérve a VCore feszültséghez.
    Azt ugye tudjuk, hogy kb. 1.27V kell terhelés alatt a procidnak, hogy nagyjából stabil legyen.
    Most próbálj ki egy másik LLC-t használni úgy, hogy a terhelési értéket figyeled. Legyen mondjuk 1.37V a BIOS-ban, és essen be 1.27, vagy akár 1.26V-ra. Ne érdekeljen az Idle fesz, senkit nem érdekel. Így teszteld ki, hátha segít. Egy sokkal szebb feszültség képet kapsz, nem lesz akkora over- és undershot. (Tüskék, amit ha szkóppal ellenőriznéd, megdöbbennél)
    Ez nálam, a Z590-nél már be van építve, így nincs szükség szkópra, HWInfo-val ez megjeleníthető. Ezzel a "trükkel" le lehet faragni a VCore értéket.
    Másik amit sajnos látok nálad, ezen a terhelésen már 80C felett vagy. A hűtésedet érdemes javítani, bár a javára szóljon, hogy az 50/47 settings-ed brutálisan nagy Watt-ot igényel. Ez köszönhető a magas VCore-nak. 180W-ot illik fogyasztani a Cb R20/23-nak x50/x47-en.
    Nálad viszont 260W!
    Most nézem rendesen a képed, nem stimmel. A Current oszlopban 15W! Esetleg váltáskor fotóztál? Így viszont nem pontos a terheléses kép, az is lehet, hogy az 1.23V ami a min. oszlopban van, az a terheléses érték, és akkor nem igaz teljesen amit írtam. Már nem törlöm vissza, lényeg hogy úgy lődd be a VCore-t, hogy legyen 100mV difi.
    Egyébként a legjobb egy általános gépnek a behangolásához a Prime 95 AVX nélküli tesztjét futtatni. Az nem tart szüneteket, folyamatos terhelést ad, picikével nagyobb terhelés mint a Cinebench.
    Így kell beállítani:

    [link]

    Ebből elegendő 45 perc ha biztosra akarsz menni. Persze nagyon fontos, hogy HWInfo-val, hőmérsékletet feltétlen figyelni! Ha eléred a 94-95C-t, le kell állítani.
    A VCC IO és VCC SA feszekkel érdemes tovább játszani, 1.25V alatt teljesen normális, rengetegen 1.40V és felette használják, de azt ne erőltesd. Az 1.25V max.-ként teljesen jó, ha hoz javulást, akkor érdemes utána kikeresni a legjobb értéket.

    Csináltam most én is egy ilyet, hiszen az egész gépem át lett szabva, új BIOS, de nem töltöttem vissza a régi mentést. Az én értékeimet ne nézd, bár az is egy 10850K, csak delidelt, és vízhűtés figyel rajta. A hobbi helység fűtést is visszavettem 18C-ra, mivel soha senki nincs itt, így semmi értelme ezt is fűteni. Látszik is a RAM-ok induló hőmérsékletén.

    A P95 AVX nélküli 45 perces futás x50/x47-en ilyen:

    [link]

    Az, hogy ennyire leviszem a VCore értéket nem ront semmit az eredményen amúgy, hiszen jobb pontszámokat elérek 1.11V-on, mint mások. 16600-800 pontot ad a CbR23 50/47-en a legtöbb esetben. Ezt azért mutatom, mert sokan írják, hogy meg kell küldeni a CPU-t villannyal mint az állat, akkor lesz teljesítmény.
    Ugyanezen beállításokkal a CbR23:

    [link]


    A Cinebench nem terhel annyira mint a P95, ezért nem is esik be 1.11V-ra, de az mint maximum terhelés van nálam bejelölve.
    Azért tettem be, hogy figyeld meg a max. és min. oszlopokat, mennyire ejtetem be a VCore-t.
    OK, ez most egy másfajta beállítás, itt engedem a frekit 3600MHz-re bezuhanni Idle állapotban, de látni, hogy a VID is egyezik a VCore-ral, tehát 1.22V a BIOS érték, amiről beeshet akár 1.11V-ra. Ezt az arányt próbáld meg eltalálni, a lényege egy szebb feszültség kép.
    A VLatch mezőben látni az "álszkópos" méréseket, azok a tüskéim. Ez csak a Z590-es Asusoknál van, egy nagyon jó újítás volt részükről.

    [ Szerkesztve ]

  • zebra_hun

    Topikgazda

    válasz C4mp3r #8904 üzenetére

    Wooow, találtam neked valamit.
    Ez még a normál használatból. Annó ment itt a marhaság, hogy a P95 small FFT AVX terhelésen lehetetlen az 1.20V. 4 másodpercet sem bírna ki, stb...
    Ez itt a Gigabyte lapommal a 10850k AC 5GHz-en. Ma már persze máshogy állítanám be, de tanácsok helyett csak huhogást kaptam, hogy lehetetlen stb...
    Small FFT AVX-et semmiféleképp nem ajánlom, elmebeteg teszt elmebetegeknek...
    Voltam olyan birka, hogy megcsináltam.
    Szobahómérsékleten, nyár közepén egy 360-as AIO-val, ami a gépházba volt beépítve.
    280W! :Y és karcolta a 80C-t. Ennél nagyobb VDrop-ot ajánlok, akkor lehet lejjebb is menni.
    Ezt mindenki elérheti, hiszen "normális" hűtést használtam. A CPU delidelt, akármennyire is jók a forrasztott procik, rengeteget nyertem vele. Itt a PH!-n pár ezerért meg lehet csináltatni, külső nyom nélkül, soha senki nem mondja meg, hogy le volt szedve a kupak. Ez az AIO pont ugyanazt adta, mint a D15 Noctuám, csak nem fértem el tőle rendesen, így mennie kellett.
    A Giga lappal elértem az 1.18V VCore-t stabilan így, tehát átlagos hűtéssel. 1.25V-ot használtam itt még a VCC IO és SA feszekre.
    Nagyon jó félgéped van, érdemes időt szánni rá, meghálálja ;)

    [YT P95 small fft avx Aorus Elite + 10850k]

    Bala és Találtgyerek:

    Nekem az vált csak be, amikor direktbe ráfúj a venti sajnos. Kísérleteztem plexivel, venti fölötte ki és befúj, nem jött be. VGA-n csücsül most, az hűti.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák