Új hozzászólás Aktív témák

  • zebra_hun

    Topikgazda

    válasz orgadam #9091 üzenetére

    Még mielőtt költekezésbe esnél, én a rövid és hosszú limiteket (Watt) és az áram (Amper) limiteket beállítanám. Ha "csak" játék a cél, akkor szerintem ac 4600-700MHz is elérhető. Munka, render stb. alkalmazás az más, amikor 100%-on tekernek a magok, az bizony fűteni fog. Egyébként lépésről lépésre szépen be lehet lőni a legalacsonyabb vcore-t, kezdve az ac (allcore) 4400MHz-től. Nem azt mondom, hogy ott kell használni, de tudsz majd következtetni a 4500...4600MHz-re. Ha jól emlékszem a 4400 nálad 1.2xV körül van, ami nagyon magas. Be kell állítanod a sync all core-t, aztán tesztelni 4400-on. Valószínü, hogy ez menni fog stabilan 1.0-1.05V-on. A WHEA hibából tudni fogod, hogy hol van az alsó határ. Aztán ha megvan, kikeresni a 4500 ac alsót. Ha az 1.05-1.1V-nál van, tovább felfelé. Mivel a legalacsonyabb vcore-t megtalálod, ez hőmérsékletbe is jelentős lesz pozitív értelemben. Teszt idejére ne bonyolítsd az életed, fix freki és sync, ne használd az 1 mag ennyi, 2 mag annyi, összes mag meg amannyi' lehetőséget. Ez a legegyszerűbb és leggyorsabb módja megtalálni a legalsó még stabil feszültséget. Cbr23, Aida fpu, vagy akár P95 avx nélküli, de ezt inkább ne. Mind jók a stabilitás tesztre ha játék a cél. Renderre nem. Mindig figyeld a hőmérsékletet, az idle és a load vcore-t. Llc középen optimális, röviden a fesz esés mértéke. Kb. 100mV esés az optimális.
    Persze egy jobb hűtő az meghálálja magát, arról nem beszéllek le.
    Nekem a magasabb ram miatt az első venti nem ment a helyére. A 32mm-es Ripjaws-al nem volt gondom, de a TridentZ a 42 vagy 46mm-ével olyan magas volt, hogy a D15 ventit el kellett tolnom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák