Új hozzászólás Aktív témák

  • Baryka007

    őstag

    válasz saabtomi #11516 üzenetére

    Igen... a Giga elég sok gyermekbetegséggel szenved.... Nekem Aorus Masterem van, ettől nincs "menőbb" Aorus alaplap... Ez a csúcs... ez felett csak a Waterforce van, de az ugyan ez, csak monoblokkos a VRM, meg a CPU... ennyi a különbség.

    De még ezen a szinten is vannak BUG-ok rendesen... Alul nem is tudom elképzelni mennyi minden lehet :DDD :(

    Cserébe viszont úgy gondolom, hogy megbízható... A szerelési minőség, és az alkatrészek minősége is megfelelő...

    Igazából "szoftveres" --> BIOS problémákkal küzd leginkább...


    Szerk.: Csak hogy felhozzak egy példát.... Fixed Vcorenál van egy elég érdekes feszültség beállításom f8b bios típus alatt.... de szerintem benne van a többiben is..

    0,05v onként incrementálódik a feszültség... Tehát pl 1,145 --> 1,140 --> 1,135 ---> és itt jön egy bug.... Ezután 1,129v jön... És brahiból kipróbáltam, hogy itt vajon mi történik, mert komolyan tudtam hogy ez valami bug lesz...

    Szóval rányomtam, hogy 1,129v bootol a gép, azonnal megnéztem a feszt, nem -e ott bugol valami és 1,5v ot küld a CPU-nak vagy ilyesmi..

    De nem.... A CPU váltakozó frekis lett, illetve a feszültség is váltakozó frekis lett.... És meglepő módon, amilyen max órajelet adtam neki, ahhoz a legstabilabb feszültséget mindig eltalálta az alaplap, amiket én már kiteszteltem valahogy... És a boot idő is elég hosszú lett...

    Szóval ezeknek a tudatában, jelenleg nem tudom eldönteni, hogy szándékosan hagyták -e benne ezt a ""FEATURET"" vagy bug... Mert ahhoz, hogy BUG legyen, elég sok haszna van neki. Úgy meg már inkább furcsa....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák