Új hozzászólás Aktív témák

  • zebra_hun

    Topikgazda

    válasz gyolas1990 #10787 üzenetére

    Bitte schön ;)

    Örülök, ha valaki talál benne számára hasznosat.
    Gigabyte BIOS-t szokni kell, Asus után volt fejvakarás nekem is. Az adaptív módhoz még egy kis infó:
    A VID érték beállítása amolyan esztétika, érdemes azt is azért beállítani, ha van rá mód és idő.
    Ehhez aktíválni kell a BIOS-ban az Internal VR Control-t. Internal CPU VCore normal, ez fontos, majd offset-tel korrekciózunk.
    A VR Controlban az IA AC Load Line itt 1 (Asusnál a tizedes van csak eltolva, ott ez 0.01),
    az IA DC Load Line pedig nálam 88. Ezzel tudod a terhelés alatti VDrop-hoz hozzáigazítani a VID esést. Általánosságban az AC mindig 1 (0.01), A DC pedig az alsó határ. Az AC felfelé tolja a felső (max) VID értéket.
    Némi pöcsöléssel ilyen lett:

    Mindjárt jobban mutat, ha helyesen megy a VID.
    Hozzá a BIOS képek. Utolsó tőlem, mert eladva, holnap reggel szedem ki. Ezt már kimaxoltam, jöhet a következő gép, amibe kiélhetem a BIOS mániám. :DD

    Jó lett a beállításod, és normál feszültségen kb. ott a vége. Azt lehet már érezni, amikor csak durva fesz emeléssel tudunk valamit kihozni, brutális meleggel. Ott meg kell állni, nem cél széthajtani a hardvert. Ez a bemutatott profil kevesebb fesz, hűvösebb, nagyobb teljesítmény.
    Vannak akiknek az ilyen OC is káros, nekik a default túlfeszelős BIOS való.


    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák