Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    Új quados tapasztalat! Kicsit soknak találtam a quadom (G0 Q6600) üresjárati feszültségét (EIST, C1E bekapcsolva, 1,16V) illetve a fogyasztását (~10W) a VID-jéhez (1,2675) képest és elkezdtem játszani.... Az eredmény: a proci prime stabil 1,06V-on!!!! EIST nélkül, fixen 1,06V load-ra belőtt fesszel röhögve ment már vagy egy órát! Az üresjárati fogyasztás 5,5W-ra csökkent, a terhelt (prime smallfft) pedig 40W-ra (65-ről)!!! (Ami megegyezik a régi 6750-em alapórajeles, EIST-es értékeivel! Szóval érdemes játszani a feszültséggel, sokat lehet vele nyerni.... Tehát üresjárati fogyasztás a felére, a terhelt kb a 60%-ára csökkent!!!!
    Amúgy folyamatosan futó prime mellett lépegettem lefelé a feszültséggel, windows-ból, az alaplapom kis tweaker progijával, ami még durva, hogy 1V-on még ment a smallfft, 0,95-nél bírt kb 5 másodpercet, és utána elszállt (rebootolt), utána lőttem be az 1,06V-ot hogy kb azt fogja bírni.... Ha érdekel valakit, szívesen közlöm a későbbi eredményeket is!! :DD
    Szerintem elég durva, hogy yorkos/wolfos feszültség ALATT menjen egy G0 kentsfield... :DD :C

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák