Új hozzászólás Aktív témák

  • Achill3uS

    veterán

    hozzá szokhatnátok, hogy stabilitás is igényli az nb feszt, főleg magas ram órajelek melett, ilyen 500fsb-s tuningoknál az 1.55v a minimum 965/p35/x38-nal is...
    fsb vtt pedig 45nm-ben 1.40v az adható biztonságos maximum (nem én találtam ki, intel), pll feszültség szintén jóval kevesebb elég, 1.6-nál többet nem érdemes adni (persze max fsb, extrém tuning ezt még megköveteli, de 2v fölé semmiképp sem szabad menni, egykét új lap elég elvetemült feszeket tud adni pll-nek) , némely lapok már detektálják milyen proci van benne és nem enged többet állitani, de valószinüleg instabilabb is lesz több feszen, de ennyit azért lehet nyugodtan adni, de érdemes kipróbálni hogyan reagál a kevesebbre... ezenkivül Asus tulajok a GTL feszültség értékek állitásával is befolyásolhatják a stabilitást, auto-rol érdemes felrakni a legmagasabb mv értékre, ki kell próbálni ér-e valamit, olvastam pár sikeres próbálkozást ezzel kapcsolatban...

    [ Szerkesztve ]

    "De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

Új hozzászólás Aktív témák