Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz hobizoli #1096 üzenetére

    Na, az egész szép összeg. Ahogy elnézem ezekbe a házakba legalább négy ember kell.

    nem tudom, nekem a Pesti körfolyosós szaroknál sem tetszett a nagy belmagasság és itt sem annyira, maximum elmegy a nappaliban, de ott is leginkább fél galériás megoldásként.
    40-50nm-es konyha? minek akkora? Ok, tudom, amerikában minden nagyobb és too much, de akkor is ...
    jelenleg 22nm-es dolgozószobám van, egy 164nm-es kétszintes házban élek. Hát már ez is majdnem hogy nagy, nemhogy egy 5-600nm-es.
    Viszont tudom, hogy mire emlékeztettek a videóban lévő házak : pár éve jártam tanítani egy helyre, az a család lakott egy ilyesmi házban mint a videóban a legnagyobb (a stílusa is nagyon hasonló volt, de ott bent volt az úszómedence) de ott a két felnőtt mellé 3 gyerek volt 800m2-re. A szülők sokat voltak amerikában, és a házuk is mint mondom pont ilyen volt mint ezek, tuti hogy valami ilyesmiből inspirálódtak.

    Jajj, Abszurdisztánban minden elkövetnek, hogy a lehető legnehezebb legyen az életed. A világon minden normális ország igyekszik energiafüggetlenre, meg passzív házakra, meg zöld energiákra nevelni, itt meg halmozzák a foszilis energiát, és mindent is elkövetnek, hogy az ember a lehető leginkább függjenek az energiahálózattól, és a lehető lefoszilisabb energiáktól. Lásd szélerőművek, és a napelemekkel a cirkusz.
    Ehhez hozzájön a minden józan észnek szembemenő akkumulátorgyár építés, és az ország hamarosan totális energiafüggőségbe kerül.
    Néha elgondolkodom, hogy összeülnek, tanácsadókat fizetnek meg stb, azért hogy a lehető legrosszabb megoldást sikerüljön kiválasztani?

    Igazából csak pénz kérdése, láttam itt is nagyon gyorsan felépülni házakat, még a környékemen is, 2-300m2-es házak az üres telektől a beköltözésig alig 3 hónap alatt készültek el. Ugyanakkor van a környéken ház, ami tető alatt van 2006 óta, de még mindig a narancssárga téglafal virít kifelé vakolat nélkül. 17 éve laknak egy félkész házban. (erkélykorlát, kerítés, ilyesmi szintén nincs)

    De olyat is, ami 1994-ben elkészült a süllyesztett garázs és az földszint de lefedés nélkül, aztán félbemaradt az építkezés. 25 évig állt ablakok és tető nélkül a földszint, majd 2-3 éve lebontották a földszintet csak az alap meg a garázs maradt meg, és azóta is várja a sorsát. Na itt lassan elmondható, hogy 30 év alatt sem sikerült megbirkózni a feladattal. Egyébként az épület érdekessége, hogy ez lett volna a faluban az utolsó ilyen 3-4 szintes, sok száz négyzetméteres, együtt él három generáció meg az egész család tipusú ház. Ami ugye az 1970-80-as de még a '90-es évek legelején is olyan nagy divat volt országszerte.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák