Új hozzászólás Aktív témák

  • totron

    addikt

    válasz t72killer #898 üzenetére

    Nagyvonalakban: Külterületieknél ugye az van, hogy az elővásárlók hadán kell keresztülverekedned magad, tehát ha mindegyik lemond/egyik sem jelentkezik, akkor következel te, az összes többi EU-s állampolgárral egyazon jogosultsági körön egyébként. Így a látott házak zöme eleve esélytelen, de legalábbis nem olyan könnyű menet, mintha ez az egész szarság nem létezne, hacsak nem vagy min. 3 év óta helyben lakó ésvagy nincs papírod arról, hogy földműves vagy - ennek OKJ-s megszerezhetősége már lezárult, de többek között a sokat emlegetett aranykalászos vagy erdőművelői tematikájú papír amiről beszélek. Nehéz, mert amelyiket kinézted azt nem véletlen nézted ki, vagyis aligha működik az, hogy könnyű elengedni, hiszen úgy sem érdekelt (hiszen de). A Kishantos sztori óta van ez metódus így felerősítve, az is felsőbb baszakodások eredménye volt, hagyjuk is..

    De még ha egy előkelőbb jogosultsági körön vagy is, akkor is kell az infó, kell, hogy első légy, mert az egyazon szinten lévőek közül is azé a buli akivel leszerződött a tulaj. Tehát ha már utólag, kifüggesztve látod - kötelező, 2 hónapos, elektronikus kifüggesztés - akkor már kívülről nyalogatod a mézes bödönt. Kivéve, ha nincs ütőkártyád, vagyis elébe tudsz vágni a szerződött félnek, de ehhez alapjáraton földművesnek, azon belül is helyben lakónak kell lenned, ha ez sem elég, akkor állattartó telepet kell üzemeltetned (nem 2 perce), ha ez sem elég, akkor meg államnak kell lenned, ami meg ugye nem vagyunk. Ezt még tudom cizellálni oldalakon át, ismétlés nélkül, de egymenetben szerintem elég ennyi. :K Ha már tudtad akkor nem szóltam.

    A hozott hirdetésekben az árak pedig azért is érdekesek, mert a forgalmi értéktől nem térhet el nagy mértékben a kikiáltási ár (sokan trükköztek felárazással anno, hogy elriasszák az elővásárlókat). Hogy milyen kiskapuk léteznek ma, azt nem tudom, de keresztül megy több hivatalon is a dolog mire visszaérkezik hozzád, mint vásárlójelölthöz a zöld lámpát adó papír, így elvileg nem lehet trükközni az árral. Ehhez képest láttam 100e Ft-os ügyletet, meg 32 milliósat is, egyik sem volt reális, ismerem mindkét helyet. Illetve a 32 millás inkább lehetett az, de ha az is, akkor meg az árától nonszensz, mert annyit tuti nem ér, még az elszálltságok mellett sem (azóta már lehet, hogy mégis, de ott és akkor az az ügylet akkor is büdös volt).

    Szerk.: még a szomszédos településről való indulás is egy lépcső jogosultságilag, de ott már sok a szereplő, hiszen az összes határos településre értendő. Belterületi, faluban lévő házakra ez a rémálom nem áll, de a zsebkendőnyi udvarokat és az IQ-szinteket figyelembe véve szerintem faluban nem érdemes gondolkodni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák