Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz KROK640 #821 üzenetére

    Így van, a lakások totál más szelet.

    Így van, UK (skócia pontosabban) a bázis, rokonok+barátok vannak Mo.-on így ide mindenképp jövünk időnként, de persze a Dunántúl kategóriába a szomszédos osztrák rész simán belefér. Ez az ár/fizetések arány ott jött elő, hogy vajon várható-e a magyar árak esése: szvsz nem feltétlen szerencsés ebből az arányból kiindulni. Egyrészt rögtön én is ellenpélda vagyok: nyugati fizetéssel próbálok Mo.-on ingatlant venni, és ilyen nem egy van. Jópár éve egy Svájci magyar nénit fuvaroztam haza, aki a férjével valahol az Észak-Dunántúlon vettek házat nyugdíjas korukra.

    A befektetési célnak ugye 3 aspektusa van: értéknövekedés, folyamatos bevételek és folyamatos kiadások. Utóbbi igencsak jól optimalizálható, ha ott van a telek, ahol amúgy is rokonlátogatnánk. Mivel én nem laknék az ingatlanon/nem onnan járnék be dolgozni, így nem legelső szempont, hogy helyben legyen a jó fizu, a gyerekeket meg amúgy is terelni akartam a home-officeból végezhető dolgok irányába. Apropó home office: egyáltalán nem elképzelhetetlen, hogy az abszolút értékben olcsóbb magyar ingatlanok (még ha csak 30%-al is olcsóbb valami...) felkeltik a szomszédos országok home-officeból dolgozóinak érdeklődését. Ismerek brit-magyar és svájcimagyart aki adójogilag nem egészen legálisan így csinálja.

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Új hozzászólás Aktív témák