Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    Huszonkilenc éve várom, hogy megvehessem a házat, amiben élünk. Most kilakoltatnak

    ezt egy az egyben saját magának köszönheti, hogy ilyen nehéz helyzetbe került.
    1. Saját tulajdonú 1991-ben több tízmilliós lakást elcserélt egy nyamvadt bérleti jogra, ami azt jelenti, hogy csupán egy bérlési lehetősége van, nem saját lakása. Ráadásul határozatlan idejű, vagyis bármikor felmondható.

    2. Amúgy nem is lehetett nagy húzás, mert a nem fizetett lakbér miatt fentálló tartozása alapján visszaszámolva még ígyis havonta közel 137 ezer ft-ért bérelhette az ingatlant, amire ő maga sok éve sokat költött, úgy, hogy nem is az övé, és az önkormányzat (aki a tulajdonos) meg nem törődik a házzal

    3. Amit ráköltött, számlával igazolhatta volna, meg most is költeni rá, számlával igazolni mindent, és azt ingyen lelakni. Most azt csinálja, hogy inkább a nyomorban él, minthogy költsön rá, mert úgyse a sajátja

    4. Tízszer betörnek, mert nincs kerítés (szerintem más is lehet ott az okok között), de nem, nem húz egy kerítést, hanem inkább elszenvedi a következő betörést is... nyilván olcsóbb. Persze így nem kellett semmit sem vegyen az önkormányzatnak "ingyen". ügyes. :C

    5. Nem tudom mennyire legális városi és önkormányzati területen sírkertet létrehozni, de nem lepne meg, ha ezért is kapna a fejére, és azt mondom, hogy szerintem még jogos is lenne.

    6. Még az önkormányzat a jófej, hogy 16,3Millás tartozás után, nem csak egyszerűen felmondja a bérleti jogot, hanem próbálnak neki egy másik lakást keresni. Szóval Tibor helyében örülnék, hogy nem az utcára raknak ki.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák