Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tessarion91

    csendes tag

    válasz N9vem #618 üzenetére

    Igaz, még csak egy hete nyüstölöm, de azért pár tulajdonságára már fény derült. Úgy vettem észre, hogy attól függően, touch typingol az ember, vagy bottom outolva gépel, egész más érzetre a kapcsoló. Előbbinél egy könnyű, kis bumppal rendelkező taktilis érzést ad, aminek jellegzetes része a visszaúton megjelenő, sokkal erősebb és határozottabb "ütés". Viszont pont emiatt az alig észrevehető és szinte már a lenyomási út elején található tactile bump miatt elég könnyű bottom outolni. Ebben az esetben viszont kb. teljesen lineáris kapcsolóként viselkedik és a visszaütés is szinte eltűnik. A Pro switch-eknél a kenőzsírt gyárilag a leaf kis füleire kenik a stem helyett, próbaképp letöröltem az egyik kapcsolóról: nem meglepő módon felerősödött a lenyomásnál jelentkező bump, de szerintem olyan mértékben nem, hogy megérje a vesződést. A rugó kissé peng, bár valószínűleg a csillapítás mentes műanyag ház sem segít a hangján D:
    Egyelőre ennyi, még össze kell szoknom vele, viszont legközelebb inkább valami taktilisebb kapcsolót fogok választani (vagy egy Heliost) :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák