Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MCkey

    csendes tag

    Sziasztok!

    A problémám a következő.
    A lenovo laptopom gyári op.rendszerrel jött (VistaB64), amit már le is mentettem DVD-kre a "Create Product Recovery Media" menüpont segítségével. Na most az lenne a kérdésem, hogy ha letörlök mindent a gépről, és a partíciókat is megváltoztatom, akkor visszaállításnál a partíciók is a gyári állapotra ugranak vissza, vagy arra kell figyelni, hogy azok ne változzanak?

    A segítséget előre is köszönöm!

  • MCkey

    csendes tag

    válasz Nand_i #3610 üzenetére

    Köszönöm mindkettőtöknek a választ, még egy kérdést szeretnék feltenni, csak, hogy minden világos legyen:
    Akkor ha letörlöm a mostani q: és s: partíciókat, és csak egy c: -m lesz a teljes hdd-n, akkor a visszaállítás után a recovery disc visszarakná a q: -t és az s: -t is, ugye?

  • MCkey

    csendes tag

    Sziasztok!

    Lenovo W700-as laptoppal lenne egy kis gondom, ami miatt a segítségetek szeretném kérni.

    A legelső hiba akkor jelentkezett, amikor is 5 percre otthagytam a gépet, és mire visszaértem, addigra a kijelző teljesen elsötétült, majd elkezdett fehéredni középen, majd megint sötét és ezt játszotta még egy ideig.
    Újraindítottam, majd meglepetésemre a ThinkPad logó sem jött be, ott is csak fekete-fehér vertikális csíkok átmenetekkel, zöld-piros színekkel fűszerezve.
    BIOS szintén ugyanez.
    Kikapcsoltam, elinditottam, újrainditottam, pihentettem. Ezt játszottam addig, amíg 2 nap után végre valahogyan rendbejött, örültem neki, nem foglalkoztam vele többet.

    Most megint előjött ugyanez a probléma, tünetek azonosak, annyi különbséggel, hogy most nem állt helyre magától, ezért most megpróbáltam pár dolgot. A probléma sima webböngészésnél jelentkezett, nem volt terhelés alatt a gép.
    A kijelző ugye változatlanul vibrál, átmeneteket produkál az egész színskáláról, viszont újraindítás után a Windows betölt. Ezt onnan tudom, hogy hallom a Windows bejelentkező hangot, majd hallom azt is, ahogy a Skype is bejelentkezik, viszont kép továbbra sincs.
    Gondoltam arra, hogy lehet, hogy ez a Windows 7 hibája, ezért megpróbáltam átjelentkezni Ubuntu Linux-ra, ami sikerrel meg is történt, be is jelentkezett, csakhogy a kijelző továbbra is fekete-fehér átmenetekben tündökölt, ergó ott sem láttam semmit.
    Megpróbáltam berakni a Lenovo Rendszervisszaállító CD-t is, ugyanilyen eredménnyel, mint az előbb - teljes sötétség.

    Erre alapozva, magamban lecsökkentettem az esélyét a szoftveres problémának, és valószínüleg a videókártya / LCD monitorvezérlő környékén lehet a hiba szerintem.

    1 nap próbálgatás után most megint működik a gép, viszont átlag 2-3 órás időközönként váratlanul elsötétül, villódzik, ilyenkor hagyom picit, majd általában fél óra után magától helyreáll.
    Ezt a videót én vettem fel:
    http://www.youtube.com/watch?v=4vsX9BPoF9Q
    És ez még a jobbik eset, mert van olyan is, hogy egyáltalán nem marad látható kép a monitoron, csak a fekete-fehér színek átmenete.

    Hallottatok már ilyen, vagy hasonló esetről? Lehet, hogy mégis szoftveres hiba?
    Egyedi hibáról lenne szó, vagy esetleg szériahiba? Van valami javaslatotok?

    A segítségetek előre is köszönöm, MCkey

Új hozzászólás Aktív témák