Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FoxiestFox

    félisten

    válasz Reggie0 #123654 üzenetére

    A probléma nem az, hogy nem lehet 4:3 tartalmat megjeleníteni szélesképernyős gépeken, hanem hogy a gépek szélesebbek a kelleténél az igényeimhez.
    A tökéletes méretaránynak valahol a 14" T60 környékén tartottam.
    Lényegében vették a legjobb billzetüket, és tettek köré egy vékony és erős 4:3 gépet úgy, hogy a footprint egy cuki kis kocka lett gyakorlatilag, a billzettől szélre alig van túlnyúlása, csak amennyi nagyon muszáj volt a keretnek.

    Ezzel szemben ami azután jött a csíkszerű gépekkel, persze, adott felbontást a szélekre, de elvette a vertikális hasznos területet, olyanért cserébe, amit nem kértem és sosem hiányzott semmihez, kivétel filmezés, amit azért csak nem laptopon végzünk, főleg nem business class.

    Hogy vegyük a 4:3-ban számomra kb ideális felbontást 15"-ön, 1600x1200, tegyünk mellé egy 1920x1080-as panelt, az nekem egy szar trade, mert nincs szükségem a szélére, cserébe ocsmányabb a gép, és veszítettem 120 pixelt vertikálisan. Ha a régi top 4:3 2048x1536-os panelhez nézem, még rútabb a kép.

    Ha mondjuk 16:10-re vetítem, az már nem olyan rémes (nem véletlen szerettem a W500-am, és volt az egyik leghosszabb ideig használt lapim), ott a top kijelző 1920x1200 volt, nem vett el vertikálisan semmit, de adott a széléhez, persze ettől a gép is szélesebb lett, ismétlem, számomra, nem jó trade.

    Nem véletlen kezdtek visszajönni amúgy a 16:10, 3:2, fel lett ismerve, hogy rossz irányba fordultunk a csíkozással.

    Nincsenek illúzióim hogy lesz még valaha T60 14" kaliberű gép, de azt sem gondoltam, hogy valaha valaki csinál egy moduláris és legóként szerelhető laptopot, erre ott a Framework, úgyhogy kb bármi is megtörténhet :))

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák