Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz hcl #115183 üzenetére

    Mit jelent a megsülés? Fel tud menni 100 fokra és throttlingolni, de sok notinál ez alap. Ezek a procik 100 fokig mehetnek, akkor kezd throttlingolni és ha valami miatt a 105 fokot elérné, akkor lekapcsolja a hővédelem. Utóbbira csak akkor volt nálam példa, amikor linux alatt bugos kernel verzió volt fenn és az nem tudta a throttlingot rendesen szabályozni (hw throttlingra váltva ott is jól ment, de évek óta alapból is jól megy). Persze érdemes jobban figyelni a hűtő tisztaságára, hogy ne legyen full eltömődve kosszal.

    i7-3720QM (45w) és i7-3612qm (35w) mellett azt tudom mondani, hogy érdemesebb az erősebbet tenni bele. Lehet hamarabb felmegy 100 fokra, de a magasabb alapórajel és a magasabb turbó miatt pörgősebb. Persze ezek nekem intel grafikásak, ha dedikált gpu lenne mellette, az probléma lenne a fogyasztás és hőtermelés miatt. 90w táp kell a 4 magoshoz, nem tölt bekapcsolt gépnél a 65wos. 6 éve hajtom az egyiket a 45w-os procival.

    Ezeknél a gépeknél már inkább az lehet kockázati tényező, hogy már közel 10 évesek. Előfordulhat, hogy elfárad bennük valami elektronika. Bár nekem szinte folyamatosan megy a noti, napi 22 órát simán, csak utazás közben pihen (alszik).

    Ramokkal kapcsolatban nincs sok tapasztalatom. A thinkpadekben általában hynix / sk hynix volt és azokkal is bővítettem. Nem volt velük gond. Ha nagyon más kapacitású, nagyon más kiosztású (kevés chipes, sok chipes vegyesen), L-es ram normállal keverve lehet okozhat bonyodalmakat.

    #115186 HSM
    az intel utility szerint a 35w-os turbókor rövid időre fel tud harapni 45w környékéig. Az alapból 45ös meg 55 körülig.

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz hcl #115183 üzenetére

    Sokkal torkosabb. Nekünk az egyik lassabb i5 volt benne, a közelében nem járt a 35W-nak szénné terhelve sem. Az i7-nél, főleg a négymagossal nem nagy tudomány kimaxolni a 35W-ot, így a hűtést.

    #115184 hcl: Érdekes, az enyémben annak idején működött, igaz, abban volt akku, nem tudom, ennek van-e jelentősége a kérdésben.

Új hozzászólás Aktív témák