Új hozzászólás Aktív témák

  • Magnat

    veterán

    válasz [O]-[C]-[B] #22420 üzenetére

    OK, akkor ha tudok neked mutatni 1, azaz 1 db t400-at, ami nem zsanérhibás, akkor mégsem szériahiba? Ne vicceljünk már... a szériahiba azt jelenti az én értelmezésemben, h egy adott típus a konstrukciójából vagy anyaghasználatból adódóan hajlamos relatíve nagy számban generálni egy adott jelenséget (anyagfáradásos törés, túlmelegedés pl). De ez közel sem azt jelenti, h minden példánynál elő kell forduljon. Tegyük fel pl, h egy adott notebook hajlamos a túlmelegedésre, mert szarul találták ki az egész hűtési rendszerét. Rásóznak egyet Nanukra, az eszkimóra is, aztán mikor hazamegy, a notebookos haverja kiröhögi, h egy szériahibás notebookot vett, ami úgyis túl fog melegedni ... aztán ha nála mégsem jön elő, akkor mexűnik szériahibának lenni? Vagy ha a zsanér x száz vagy ezer nyitogatástól kikopik, de valaki mindig az asztalon tartja kinyitva a gépet és évente egyszer csukja le, akkor nála sem fog soha előjönni. Akkor ez sem szériahiba? Vagy pl a T4x sorozat usb portja, ami ugye hajlamos volt tartós és nagy áramfelvétel esetén nem működni usb2-nek, aztán meg már sehogy nem működött. Nekem sem a T40-en, sem a T42P-n nem jött elő, valszeg mert igyekeztem nagyobb fogyasztókkal nem terhelni a portokat. Akkor ez most szériahiba volt vagy sem? Az olyan szériahibák, amik minden egyes példánynál előfordulnak, sokkal könnyebben kiküszöbölhetőek és valszeg a tervezés során ki is küszöbölik a jó részüket. Az igazi probléma pont azokkal van, ami csak valamilyen használat függvényében váltódik ki és akkor sem biztosan minden esetben.

    ̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

Új hozzászólás Aktív témák