Új hozzászólás Aktív témák

  • lapa

    veterán

    akkor ugyanez ubuntu alatt:

    1. ubuntu feltelepít. előtte esetleg lehet egy wint telepíteni, csak hogy le lehessen szadizni a gépről újrapartícionáláskor.

    az ubuntuban eleve műx a cpu frekvencia állítgatás, ezt célszerű "ondemand" -ra rakni. alapból ondemandon van, a panelhez adható cpu monitorban lehet ellenőrizni tényleg így van-e.

    innentől lucid és maverick az, amiről írni tudok, többi passz.

    2. add-apt-repository ppa:linux-phc/ppa && apt-get update

    ez elég kényelmetlen, kusztom kernel kell az undervolthoz. a fenti repoban viszont rendszeresen, nem túl nagy késéssel megjelenik az aktuális kernel phc-s verziója. (Processor Hardware Control)

    asszem lucid alatt kézzel adsz be repot, de aki itt elakad az ne akarjon undervoltot.

    3. apt-get install linux-headers-generic-phc linux-generic-phc build-essential

    ez megtelepíti a kernelt. ezután restart, és teszt: uname -r végén "-phc"-nak kell lennie. egyébként esetleg grub-ban kell matatni, de nem hiszem.

    4. ehunnanbó' leszeded a phc-intel-0.3.2-12-1.tar.bz2-t, kicsomagol, terminállal belemén.

    5. make
    sudo make install

    nemtom ez még gond-e, de 2.6.35 (maverich esetén a make installnál uname -r -re kell átnevezni a dolgokat, egyébként nem lesz phc mappa. legalábbis ezt írtam fel magamnak, nem vagyok holtbiztos mit is jelent.

    6. restart, teszt

    cat /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/phc_default_vids

    ha itt nem jönnek ki számok (no such file...), akkor 4. és 5. ponttal kell harcolni. volt valami olyanom, hogy tán mappát kellett a 2.6.35-nek csinálni, és a 2.6.32 cuccait átmásolni.

    7. openmindedbrain.info -ról levesszük a szkriptet

    ez a script leterheli a procit, majd végiglépked az egyes frekik összes feszültségén, egészen addig míg meg nem fagy a gép. ilyenkor restart, és script restart. a script meg fogja jegyezni hol halt el a gép az adott frekin, és megy tovább a következő frekire. hogy ne legyen baj mindig egy kicsivel nagyobb feszt rögzít az adott frekihez, mint amin már elhasalt.

    a végén kap az ember egy számsort, ami sokkal kisebb számokat fog tartalmazni, mint az eredeti számsor. asszem 0,0625 vagy hány voltonként változik a szám.

    8. a kapott alacsony számokat berakjuk még minden indításhoz:

    nano /etc/rc.local

    #nálam t61 (u cpu-s, csak azért kevés különböző freki):

    echo "0 0 0" > /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/phc_vids
    echo "0 0 0" > /sys/devices/system/cpu/cpu1/cpufreq/phc_vids

    #nálam t43p:

    echo "41 25 14 8 4 0" > /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/phc_vids

    #nálam x200s:

    echo "30 4 4 4" > /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/phc_vids
    echo "30 4 4 4" > /sys/devices/system/cpu/cpu1/cpufreq/phc_vids

    nyilván mindenkinek más számai vannak, attól függően mennyire jól sikerült az adott cpu. az rmclock "mindenhol legalacsonyabb" beállítása itt 0 0 0 0 -t jelent.

    a script magától minimum 4-et ad minden frekire, ez alatt kézzel kell csinálni a dolgot.

    a script már telepgette a cpuburn-t, szóval:

    1. freki fixálása ott, ahol épp lejjebb akarunk menni.

    ehhez a panelhez adható cpu monitort indítjuk kétszer, jobb gombra ki lehet választani cpu0-t az egyiken, cpu1-et a másikon.

    2. burnMMX - ezt magonként egyszer kell elindítani.

    3. szépen egyre kisebb számokat echózunk be a fentebbi parancs szerint, amíg meg nem fagy.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák