Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz vicze #105483 üzenetére

    Itt azért szvsz nem csak a "pénzügyi erő", ami játszik. Én nem látok a dolgok mögé, de pl. ha az Intel ad olcsón LAN csipet, mindjárt máshogy fognak állni a beépítéséhez...

    "Meg a T15 gen1 nem kapott AMD verziót, hogy véletlen se menjen bele a 45W-s 8magos 4800H, ami a földbe döngölne minden Intelt."
    Azért itt szerintem a gyártható volumen is igencsak játszik. Gondold el, kiadnának egy ilyen gépet egy ilyen gyakori szériánál, mindenki ezt akarná venni, ugyanakkor vélhetőleg alig lenne hozzá csip, a többi, jobban beszerezhető csipet használó gép meg a raktárakban öregedne meg. Sajnos ami a piros csipek egyik nagy előnye, az a hátránya is, 7nm-en jön minden, és tudtommal ezen gyártókapacitások elég végesek, és ráadásul jelenleg egy évre előre le kell foglalni, ha gyártatni akarsz valamit...

    Ezek az új gépek amúgy vicc, ami megy. Vettem pár napja egy WQHD 144Hz monitort, hát örülhetek, hogy a T460s dokkolója 60-on tudja hajtani. A még modernebb gépeken meg már ugye a normális táp és dokkoló csatlakozó is luxus volt, és lassan a ramslot is az lesz.... Szval vagy marad a T460s (pedig jól jönne néha a +2 mag), vagy lenyelem a beteges USB-C-t. :(

    (#105490) vicze1: A súlycsökkentés/vékonyítás témát is lehet ésszel és ész nélkül is csinálni. Itt van a T460s-em, de ugyanez a T470s is. Korrekt ház, vékony, könnyű, normális méretű akkuval, és elfért rajta egy normális dokkoló csatlakozó, LAN csatlakozó, cserélhető táp csatlakozó, okés hűtés, kijelző mögötti antenna, és még egy ram-slot is.
    Gondolom, nem kell ecsetelni, ehhez képest hogy fest a 480-490 széria...

    A dokkolós hűtés "lefedés" amúgy sosem okozott nálam gondot, se T420 (ez a legerősebb i7-el), se T430, se most a T460s (szintén i7).

Új hozzászólás Aktív témák