Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz Tikakukac #103060 üzenetére

    Az Átlag Jóskának én is min. 8 gigát szoktam ajánlani. Mivel aki annyira egység sugarú felhasználó, nem zár be semmit, lustaságból fut nála minden lom, nyitva felejtett Excel, 1000 Chrome tab, 6 Toolbar, stb.. Aki viszont power user, megfelelően soványan tartja a rendszerét, beleférhet 4 gigába is. Függ attól milyen progikat használ valaki, meg milyen OS-t, a Linux jóval takarékosabban bánik a RAM-mal, még ugyanazon a böngészőn tesztelve is a Windowshoz képest. De még Windowson belül is van eltérés, a Win 7 soványabb, mint a Win 8.1, ami meg soványabb egy kicsivel, mint a Win10.

    De ha már X230, én belenyomnék 16 gigát, és kimaxolnám egy életre. Nem nagy az árkülönbség a 8-16 giga között, és később nem kell újabb upgrade-et megejteni, jócskán kitolja a használatóságát a gépnek. Kicsit overkill is ilyen régi, lassan muzeális üzleti laposokba,igazad van, a régi mobilproci ereje hamarabb fog limitálni. Pl. én sem használom ki a 16 gigát az X220-ban, de nem árt, ha van, meg nem romlik benne, ha csak néha-néha ki van használva belőle 9-12 giga, már akkor megérte, el lehet hagyni a swapot teljesen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák