Keresés

Aktív témák

  • Rea

    csendes tag

    Sziasztok! Én az I5 és G3 között vaciláltam sokáig, de arra a megállapításra jutottam, hogy a G3 jobb vételnek bizonyul. A két lejátszó közül az i5-höz volt már szerencsém, így azt testközelből vehettem szemügyre, a G3 esetében sajnos ez eddig nem adatott meg. Véleményem szerint mindkét lejátszó hangminőségével és szolgáltatásaival nincsenek problémák, kijelenthetjük, hogy ezek közel azonosak, viszont ami az egyéb dolgokat illeti szerintem a G3 jobbnak bizonyul. Az i5 lejátszó esetében a már az 1000db. különféle háttérvilágítás lehetősége szép dolog, de szerintem már tulságosan eltulzott, és inkább távolkeleti ízt ad a lejátszónak, ami inkább az ázsiai vevőkört célozza. Számomra ez az 1000féle szín már-már teljesen felesleges feature, de ízlések és pofonok, arról nem is beszéve hogy az elemet is csak feleslegesen meríti az ilyen. Az i5 használata közben minden menüpont szinte más-más színnel pompázott a kijelzőn, ami számomra már zavaró hatást keltett és már a szemem bánta. A másik véleményem szerinti negatívum az i5 lejátszó esetében a G3-mal szemben az a kezelhetősége ill. a már sokat emlegetett üzemidő, és nem utolsó sorban a lejátszó háza. Az i5 esetében a két 3 állású joy gomb szerű gombok kezelése nem a legkényelmesebb és legszerencsésebb ami a navigációt illeti, úgymond túl sokat lehet mászkálni a menürendszerben ahhoz, hogy ezt 2 ilyen gombbal tegyük, szerintem előnyesebb lett volna az U2 lejátszó esetében lévő joy gombot implementálnia a gyártónak az i5-be. Üzemidő tekintetében is a G3 lehet a jobb választás, főleg valóban a 2500mAh-ás AA elemek esetén, sajnos mindegyik lejátszón megfigyelhető az hogyha nem elégszünk meg a normál lejátszással és szükségünk van az EQ-ra ill. BBE-re az bizony kevesebb üzemidőt von maga után, de nem mindegy hogy ez hány órás alapüzemidőből jön le. És amire még kitérnék az két lejátszó házának anyagfelhasználása, az i5 háza hiába tartalmaz fém dolgokat azér megtalálható benne a műanyag is számomra sajnos sokkal nagyobb arányba is mint ahogy tetszett volna, míg a G3-ast elnézve egy sokkal masszívabb ház jön le, és egy puritánabb, letisztultabb dizájn, ahol inkább a lényegre, a szolgáltatásokra, és az egyszerű kezelésre tette a hangsúlyt a gyártó. Összevetve van egy lejátszó ami a dizájnosabb, trendibb, fiatalosabb, kirívóbb, merész az i5 személyében. És van egy konzervatívabb és talán jobban átgondolt, kevésbé agyon dizájnolt magasabb üzemidővel rendelkező, lényegre törőbb lejátszó a G3 esetében. Véleményem szerint nem dönthető el egyértelműen melyik lejátszó a jobb, mindkettő megállja a helyét. De mint kiderült én a G3-ra szavazok, és azt is ajánlom a kettő közül. Viszont aki fiatalos, kirívó,mégis jó minőségű valami újfajta lejátszóra vágyik annak ott az i5. Dióhéjban ennyi.

  • Rea

    csendes tag

    Nekem is tetszik az i5 nagyon imponáló az lcd kijelző nagysága, és hogy rengeteg infót lehet elolvasni, csak amitől félek az a kezelőszerveinek a minősége, és hogy nem egy masszív a háza, és sérülékenyebb lehet emiatt a lejátszó, ill. műanyagos hatást kelt. Másrészről kérdés még ezen szép lcd kijelző megfelelő kihasználtsága, van aki szinte rá sem néz csak a zsebében van a kütyü és hallgatja a lejátszót ill. minimálisra állítja a háttérmegvilágítás idejét a kicsi kihasználtág ill. a jobb üzemidő miatt.

  • Rea

    csendes tag

    Nehéz döntenem, pedig már nagyon kéne egy lejátszó:( Viszont nagyon jó pont a 2 év gari ha gázosak gombok annak 2éven belül csak ki kell jönnie, mint hibának. Egyébként meg szerintem az i5-höz is lesz magyar nyelvű menü, így már ez sem előnye a G3-nak.

  • Rea

    csendes tag

    Sziasztok!
    Véleményetek szerint összeségében melyik lejátszó a jobb a G3 vagy az U2? Látom tudásszintben nagyjából azonos a két kütyü bár az U2 nekem jobban tetszik, viszont félek a beépített aksis megoldásától. A G3 fehér ''műanyag'' hatású designjával nem nagyon tudok kibékülni pedig tudásra az is ott van, és nagyon kedvező számomra az üzemideje és az AA elemmel megoldható tápellátása. Akinek van vmi összehasonlítási alapja vagy tapasztalata az írjon! Előre is köszi!

  • Rea

    csendes tag

    Szia!
    Köszi a véleményt! Egyébként többen érveltek nekem már azzal, hogy a lejátszót elsősorban nem nézegetni kell, hanem hallgatni ebben is van igazság, de hamár több termék van és eltérő kinézet, akkor természetes hogy valamelyik design jobban bejön, mint egy másik. Szal az ész érvek a G3 mellé állítanak az esztétikai érzékem meg az U2 mellé:( Nekem akarok OFF lenni de még az mpio FG100-as modelljén is gondolkodom mint alternatíva csak a műszaki leírásában még mindig rejtély, hogy milyen bitrátával képes felvenni. Hiszen az iAudiók 128kb/s-ban mint tudható, de mpio esetében ezt homály fedi:O

  • Rea

    csendes tag

    Szevasztok!
    Akinek van iAudio5 készüléke, az legyen már olyan jó és írja már meg a tapasztalatait/véleményét a lejátszóról. Előre is köszönöm!

  • Rea

    csendes tag

    Sziasztok!
    Az iAudio U2 tulajokat még nem foglalkoztatta az a kérdés, hogy mi történik ha beépített Li-polymer akkumulátor élettartama lejár!?? Ki lehet dobni a nem kis pénzért vásárolt lejátszót? Vagy van rá mód, hogy az akkut lehet cserélni, engem csak szinte ez a kényesen kezelhető dolog tart vissza egy U2 megvételétől. Eladótól is rákérdeztem erre a problémára a Sony márkaboltban, ahol azt a választ kaptam, hogy ők is az infopatikától rendelik és mivel ők az iAudio márka kizárólagos forgalmazója és van szervizük, ezért elviekben ők cserélhetik az akkumulátort. Így írtam egy mailt az infopatikának, amiben az akkumulátor cseréjéről érdeklődök. Várom a válaszukat, kiváncsi vagyok ez a dolog megoldható-e. Majd közzéteszem a választ ha lesz és lesz erre igény.

  • Rea

    csendes tag

    Sziasztok!
    iAudio U2 vagy iAudio5? Ez a nagy kérdés. Kinek mi a véleménye, melyiket érdemes megvenni??

  • Rea

    csendes tag

    Hi all!
    4 napja megvettem az iAudio G3 -at, nem rossz. Azóta be is szereztem hozzá egy két darabos GP 2500mAh -ás tölhető ceruza aksit, de még nem volt alkalmam belerakni, mert a lejátszó még mindig vígan el van a gyárilag hozzáadott duracell elemmel :) A gyári füles minősége elég jónak mondható, de alig fér be az ember fülébe akkora ''tányérja'' van :U és a kinézete pedig kritikán aluli. Én vettem hozzá egy Sony MDR-EX71SL fülest ami nem szivacsos, hanem szilikon gumis és mondhatom hogy szinte teljesen kizárja a külső zajt és nagyon jó a basszusa, bár a magasat néha keveslem. Mindennap metrón utazom és ezzel a fülessel nincs gond a külső zajt illetően. A cucc hangminősége jó, bár nem ajánlott minden effektel telitűzdelni, mert torzulhat a zene alacsony hangerő tartományokban. Őszintén megvalva az U2 tetszett, de nem mertem beépített akkumulátorral szerelt lejátszót venni, tudásszintben mindkét lejátszó megegyezik, remélem a G3 beválik nálam. 512-esbe vettem, de meg kell, hogy állapítsam, hogy az 512mb kevesebbnek bizonyult mint amilyennek én gondoltam. Eleve az 512 az 492mb ami a tényleges memória, hiszen a firmware-nek és egyéb rendszer cuccoknak is kell a hely. A lejátszó háza amitől a legjobban tartottam, hogy törékeny sérülékeny és full fehér műanyag hatásából adódóan gagyi feelinget fog árasztani, nos nem egy masszív a kütyü az tény, de az áttetsző tokjában használva a lejátszót az valamelyest javít a helyzeten. A szerkentyűn egyébként a legújabb 1.20e firmware volt alapból, ami jó pont, de örülnék már egy teljes magyar menünek. Egyébként a hozzákapott magyat leírást is dícséret illeti elég korrekt. Hát kb. egyelőre ennyi, még én is ismerkedek a cuccal:D De ha esetleg van valakinek valami kérdése szívesen válaszolok ha tudok. Addig is bye!

  • Rea

    csendes tag

    Szia!
    Igen minden számváltásnál van egy enyhe, de hallható kis sípolás, sőt bekapcsolásnál is, de ahogy jön a következő track rögtön eltűnik. Szóval engem annyira nem zavar ,mert a zene minőségére nincs kihatással, bár örülnék neki ha ezt egy következő firmware-be tudnák orvosolni ezt a problémát. Viszont az üzemidő pazar :)

Aktív témák