Keresés

Aktív témák

  • Apoth

    csendes tag

    Üdv mindenkinek!
    Látom, itt nagy általánossággal Windows alapú HTPC-ket használtok. Én egy linuxos HTPC-t rakok össze, már a meló végénél járok.
    Vas:
    Abit NF7 alaplap
    1000 MHz-s AMD proci (asszem 1600+) :)
    256 MB DDR (régi fajta, talán 266 MHz-es órajelű)
    10 GB winchester
    NVidia GF 440 - 64 MB GPU, TV-out
    C-media olcsó kategóriás 5.1 hangkártya
    Házi készítésű IR sorosporti vevőegység (még nincs kész)

    Szóval nem egy erőgép, igazából azokból a hardverelemekből áll össze ami otthon kiesett a gépekből fejlesztéseknél az eddigi pénzráfordítás 3000 forint, ami az infravevő alkatrészeinek, és a hangkártyának az árából jön ki. Ezen felül max 10000 forint ráfordítással lesz végleges a projekt, amit kimerít a fekvő ház, és egy dvd lejátszó. A projekt fő célkitűzése egy HTPC, amit egyetlen távirányítóval bárki tud kezelni, akárcsak egy dvd-lejátszót, támogat minden médiaformátumot, támogat hálózati meghajtókat, internetes médiát, és zenealbumok kezelését. TV-kártyát nem terveztem bele, igazából ez a vas nem lenne képes normális rögzítésre (bár egyesek szerint még épp elbírná). Valamint tudnia kell egy számítógépként működni, netezés céljából.

    Szoftveres környezet:
    Oprendszer: Mythbuntu 8.04
    HTPC Frontend: XBMC Linux port (ezt érdemes kipróbálni, van winre, és Mac OS-X-re is)
    Távezérlő program: LIRC

    A Mythubuntu telepítője nagyon kényelmes, mivel egy HTPC-re termett oprendszerről van szó, a telepítésnél lehetőség van meghatározni a videókártya drivert, bekapcsolni a tv-kimenetet, megadni a szabványát (pl.: pal/B-G, 720p, stb.). Egyszerűsített MythTV backend beállításokat is megadhatunk, bár én ezzel nem is foglalkoztam, mert nincs rá szűkségem. ezután 15-20 perc automatizált telepítés, és újraindítás után már működik is a rendszer. Mivel én XBMC párti vagyok, az automatikus indítási listából kivettem a MythTV-frontend indító linkjét, és feltettem az XBMC-t. Az Xbox Media Center telepítése nagyon egyszerű, egy sort kell csupán beírni az apt sources.list állományába, és az apt-get install xbmc parancs fel is rakja. Az XBMC linux portja remekül működik, teljesen jó képminőséget látunk, mindent tud amire szükség lehet.
    Ha viszont netezni akarunk, egyszerűen bezárjuk az XBMC-t, és elénk tárul az XFCE ablakkezelő egyszerű felülete. igazából egy egyszerű panelen kívül nincs másun, de erre nincs is szükség. Windows-os módszerrel a panel bal oldalán elterülő gombbal megnyílik egy menü, ahonnan a telepített programokat azonnal elérhetjük, alapértelmezetten megtalálható a Mozilla Firefox netezésre, az Mplayer, vagy a Xine média nézegetésre, van egy egyszerű fájlkezelőnk, és egy vezérlőpult szerű progi a beállítások módosításához. nem is kell ennél több. Igazából nem is kell linuxhoz érteni, az alapbeállításokat használva működik a cumó. A LIRC beállítása után egy darab távirányítóval lehet kezelni az XBMC-t, ha pedig netezni akarunk, vagy számítógépre van szükség, elő a billentyűt, az egeret, és hajrá.
    És ha azt nézzük, hogy hulladékanyagból, ingyenes szoftverekkel, kis időráfordítással egész jó HTPC-t csinálhatunk, szerintem megéri.
    Minden jót!

    ui.: nem szeretnék senkit zavarni ezzel a leírással, remélem, fel tudjátok használni az itt leírtakat!

  • Apoth

    csendes tag

    válasz Core2duo6600 #693 üzenetére

    Megy bizony. Az MCE távkapcsok at , és az Imonokat támogatja a leginkább, az infrajelektől a keymapokig.

    [ Szerkesztve ]

  • Apoth

    csendes tag

    Jut eszembe, tegnap összeforrasztottam az infravevőt is, elég jól működik, bár a gombok betantásával szöszöltem egy kicsit.

    itt egy leírás, ha valakit érdekel:
    [link]

  • Apoth

    csendes tag

    válasz róland #696 üzenetére

    Nos, mint mondtam én a Myth backendjét kihagytam, de elméletileg ha mindent alapbeállításon hagysz, rendesen meg kéne csinálnia. Azt hiszem, hogy csak be kell x-elni, hogy akarsz-e backendet.
    Ha mégsem jön össze, google ad neked segítséget, nagyon sokan használják, biztos írtak már néhány HOWTO-t.

    Azért majd megnézem, hogy hogy néz ez ki, hátha nem sikerül
    Sok sikert!

  • Apoth

    csendes tag

    válasz Darkm #707 üzenetére

    Kihagyom=nem állítom be, tehát nem fog működni.
    Nekem nem volt rá szükségem, tehát hagytam. Azért használok csak Mythbuntut, mert direkt HTPC oprendszernek van kitalálva. Kényelmesebb belőni rajta a tv-t, a távirányt, ilyesmi...

Aktív témák