Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Almos

    aktív tag

    HP nx6325 EY343EA történet:

    Húgomnak ezt választottam ki, Németországban szépen meg is vette május végén ~510€ környéki áron. Persze a telepítéssel azért szenvedett egy picit, de valahogy csak összejött neki. Amikor július végén hazajött, akkor már nem működött akksija, így elvittük a szervízbe. Maga a szervíz viszonylag korrekt volt 07.31-én adtuk le, ma 08.08-án hoztam el, cseréltek benne alaplapot, akksit és kijelzőt. Ami furcsa volt nekem, az a kijelző cseréje, mert nem volt semmi látható baja, és érdekes módon azt sem tudták megmondani, hogy miért lett kicserélve, pedig direkt csesztettem őket... Mindegy, helyszínen azért gyorsan megnéztem, hogy nem valami szart tettek-e a helyére :D (Sajnos vannak ilyen laptop márkaszervízek is...)
    Azért számomra furcsa, hogy egy picivel idősebb, mint 2 hónapos gépet gyakorlatilag kompletten ki kellett cserélni :F A majd' 2 éves nem HP gépemnek még semmi baja ;) - remélem ez így is marad jó sokáig!

  • Almos

    aktív tag

    válasz Greeman #913 üzenetére

    Tápról ment a gép, viszont akárhány óráig töltöttem az akksit, mindig 0%-on maradt. És az volt a jobbik eset, amikor egyáltalán felismerte, hogy van benne akksi... Mivel nincs a környezetemben másik HP gép, amivel kipróbálhattam volna, hogy jó-e az akksi, így csak tippelni tudok, hogy vagy az akksi, vagy az alaplap (azon része, ami az akksi töltését vezérli) volt hibás, vagy mindkettő. Ellenben a kijelzőnek nem volt látható hibája. Ettől függetlenül elhiszem, hogy az is rossz volt, sőt tök jó, hogy egyszerre kicserélték, nem kell x hónap után visszavinnem a már láthatóan hibás kijelzős gépet.
    Csak nekem furcsa, hogy egy ilyen nagy cégnél nem lehet lekövetni, hogy mit miért cseréltek ki, a szervízesnek nem kell dokumentálnia sehol a talált hibát, megindokolni, hogy miért cseréli ki az alaplapot is, nem csak a tápot... Ilyen alapon akár adhattak volna egy zsír új gépet is, nem? Persze az is lehet, hogy csak találomra cserélgetik az alkatrészeket, és amikor megjavul a gép, akkor jó... :D

  • Almos

    aktív tag

    válasz westlake #916 üzenetére

    Ez ok, ezt értem és elfogadom, csak legtöbb szervízben van munkalap, amin szerepel, hogy bevizsgáltuk az eszközt, milyen hibát találtunk és mit csináltunk vele :)
    Egyébként téma túltárgyalva, valójában az átlag júzerek nagy többségét rohadtul nem érdekli, hogy mit miért cserélnek ki, csak ingyen legyen, és menjen a gép. Én abba a kisebbségbe tartozom, aki szeret tudni a dolgok miértjéről és hogyanjáról is ;]

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák