Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #34576640

    törölt tag

    válasz szabonagyur #37988 üzenetére

    Hali,

    Végre találtam egy sors társat.
    Nekem is ilyen gépem van de csak szopok vele.
    Nem tudom, hogy mi lehet a baj de nem értem...

    Kalóz windows 8.1-et használok de szerintem ez annyira nem fontos.
    Feltettem a Hp oldaláról az audio illetve a videokártya drivert de az eszközkezelőben még mindig semmit nem érzékelt majd rámentem az amd hivatalos oldalára onnan leszedtem az r7 200-as széria driverét majd ezután már felismerte a drivert de még mindig olyan mintha szar lenne.
    Fos színei vannak, olyan játékok akadnak amik a 3 évvel ezelőtt vett HASONLÓ árfekvésben vásárolt asus laptopomon szépen mentek (nem tökéletesen de játszható volt, ezzel meg játszhatatlan).
    Ez az egyik problémám.

    A másik problémám az, hogy tegnap rákötöttem a tvmet hdmi csatlakozással (van wifis billentyűzetem meg egerem és úgy döntöttem, hogy kipróbálom pcnek a laptopot :P) Szóval így rákötöttem, elkezdtem használni. Elég sokáig jó majd egyszer csak nem veszi be a billentyűket. Mióta írom ezt a szöveget azóta kivételesen nem csinálta ezt de bennem van a para, hogy biztos ennek is megvan az oka. Szóval így nem veszi be a leütéseket pár másodpercig aztán meg mintha lelki ismeretfurdalása lenne gyorsan belevágja random a szövegbe az elfelejtett betüket.

    Az első probléma jobban zavaró:
    - játék szaggatás
    - rossz színek

    Köszi előre is a válaszod!

    Üdv,
    Norbi

  • #34576640

    törölt tag

    Sziasztok,

    Egy érdekes problémával szeretnék hozzátok fordulni.
    3 évvel ezelőtt vettem 200 ezer HUF-ért egy 17"-os ASUS laptopot amin az alábbi játékok - crysis 2, euro truck simulator 2 - elég jól futottak függetlenül attól, hogy az ajánlott gépigényt nem érte el a laptop.
    Sajnos ez a laptop tönkre ment így új laptopot kellett vennem. Sokáig hezitáltam egy DELL és a jelenlegi HP laptopom között majd végül a "design" és az ott dolgozó eladó tanácsa miatt a HP-t választottam.

    HP Pavilion f102nh
    Mit kell róla tudni?
    CPU: AMD A10-5745M 2.1GHz
    Memória: 8GB 1333 MHz
    Merevlemez: 1TB HDD
    Op.rendszer: Eredetileg FreeDos de Windows 8.1-en használom.

    VIDEÓKÁRTYA: AMD Radeon R7 M260 (erősebb) és egy AMD Radeon 8610g (gyengébb)

    2015 év elején vettem a jószágot. Az első pár hónapban internetezésre, youtube nézegetésre, és photoshoppolásra használtam, amikkel nem is volt probléma. Aztán egyszer úgy döntöttem, hogy letesztelem mit tud a gép. Fogalmam sincs miért de sokkal rosszabbul funkcionált azokkal a játékokkal amiket a gyengébb 3 éves asus gépem jól elvitt.
    Aztán kb. a 4 hónapra jött a túl melegedés problémája. Lehet, hogy túl sok minden szarságot tettem fel a gépre vagy vírusos lett, nem tudom.. de a youtube szaggatott, párszor meg úgy FELMELEGEDETT, hogy egyszer csak fogta magát kikapcsolt majd kiírta, hogy a laptop elérte a kritikus hőmérsékletet. Itt volt az a pont amikor elkezdtem előkeresni a garancia levelet és utána járni a problémának.
    Először laikusként elmentem egy pc boltba ahonnan nagyon lelkiismeretesen elküldtek a márka szervizhez.
    Felhívtam a márka szervizt (az én költségemre mert ugye fizetős számuk van) ki kellett erőszakolnom, hogy hívjanak már vissza, visszahívtak majd elmondtam, hogy a túlmelegedéssel problémám van illetve olyan játékok nem működnek rajta megfelelően ami a nála gyengébb laptopon szinte tökéletesen mentek, ezen meg használhatatlanok. Kipróbáltam a HP-s drivert, az AMD-s drivert, feltettem az Ubuntut ami elméletileg nagyon jól megtalálja az illesztőprogramokat. Valamilyen tesztet elakart indítani a bioszban de az valamiért nem volt benne a gépben de végül valami másik tesztet csináltunk ami azt jelezte, hogy nincs probléma hardwaresen a géppel.. Tanácsként annyit mondott, hogy tisztítsam ki a hűtőbordákat sűrített levegővel és töltsem le azt a drivert amit ő elküld emailben. Kitisztítottam, leformáztam, feltettem azokat a drivereket amiket belinkelt az emailben. Ideig-óráig jó volt aztán megint behalt. Mondom ebből elegem van, fogtam a laptopot, vittem egy tanút magammal és elmentem abba a boltba ahol megvettem a laptopot. Határozottan megmondtam, hogy csináljanak ezzel a laptoppal valamit mert nem fogok 10ezreket telefonásra költeni, meg utálom ha leráznak ilyen piti módon.
    Végül elmondta mit tegyek. Felhívtam újra a HP-t és megmondtam nekik, hogy beszéltem a fogyasztóvédelemmel és kutya kötelességük ezt a hibát orvosolni, mivel én nem tudom.
    Felvették az adatokat a problémát. Kijött a futár, elvitte a gépet egy jó 5-6 nap múlva visszahozták. A papíron az állt, hogy BIOS frissítettek meg az ALAPLAPOT kicserélték. Mondom tök jó mostantól minden király lesz.

    A melegedéssel eddig nem volt probléma viszont még mindig megvan a játékokkal ugyanaz a probléma. Mintha nem tudná kihasználni az R7 m260as kártyát. Konkrétan tegnap a 2004-es WOW-al játszottam 1280x720as felbontásban közepes beállításokkal tudtam csak szaggatás mentesen játszani, és akkor rátérnék a fő problémára.

    Innen van a lényeg!!!/U]
    - Mért szaggat nálam a WOW, a Crysis 2, a Fifa15 (vagy max ultra lowon tudom csak szaggatásmentesen játszani őket)?
    https://www.youtube.com/watch?v=gk4wGBrF5hc
    https://www.youtube.com/watch?v=5UxjdGXPMQI
    (A videókban szereplő játékokat sem viszi tökéletesen de azért azok mégiscsak AAA-s nagyon gépigényű játékok :D)
    - Miért van az, hogy az eszközkezelőben a rendszer felismeri mind a KÉT kártyát ellenben a DirectX diagnosztika és az MSI Afterburner és azok a játékok ahol látom a videovezérlőt a gyengébb kártyát veszik csak észre?
    Képek:

    https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/v/t35.0-12/12204242_484540508395125_1515236227_o.jpg?oh=4e9d4d4f8d3be9b67adc69e671a249bc&oe=56384EA6

    https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t34.0-12/12188255_484581181724391_343181296_n.jpg?oh=56037b023921d5244b737e9d10116084&oe=5639214F

    Mint írtam fentebb kipróbáltam az AMD Catalyst-ot, a HP oldalon lévő videokártya drivert de semmi.. Olyan mintha nem hajtaná ki az erősebb videókártyát. Amikor az MSI Afterburnerrel csináltam egy fps tesztet (nem tudom minek hívják azt a tesztet amikor ilyen formák elkezdenek forogni és kiírja bal felül az fps-t), akkor csak a HD8610g videokártyát láttam kiírva...

    Nagyon örülnék neki ha tudnátok valamit megoldást adni erre a problémára!!
    Köszönöm,
    F.C.

Új hozzászólás Aktív témák