Új hozzászólás Aktív témák

  • dvd24

    senior tag

    válasz emiki6 #298 üzenetére

    Kis kiegészítés:

    SPOILER

    "Eközben Faro kitalálja, hogy az emberiség tudása egy méreg, egy fertő, amitől meg kell védeni a jövő generációit, ezért törli az egész apolló adatbázist és megöli az alfákat"

    Ehhez csak annyi, hogy az alfák azok az emberek, akik Elizabethel együtt bezárták magukat önként, és ők fejlesztik ki a GAIA különböző alprogramjait.

    A végére meg annyit, hogy, a játék eseményei előtt 19 évvel még minden rendben megy, a gépek békések, minden alrendszer megfelelően működik, aztán jön egy jel a semmiből, ami megbolondítja a HADEST és az elindítja a saját folyamatát, hogy elpusztítson mindent. Na mármost a GAIA érzékeli ezt, és csak annyit tud tenni ellene, hogy lelassítja, felrobbantva a központi magját, ezzel egy időben pedig létrehoz egy klónt Elizabethről, mert létezik egy felülíró program, ami csak az ő DNS és hangmintájával indítható el, és azzal le lehet állítani az egészet és újraindítani a rendszert. Ez a klón ugye Aloy. Amíg Aloy felnő, addig a HADES sem tétlenkedik, továbbra is megy a program hogy pusztítson el mindent. Kapcsolatba lép Sylensel (ő is talál fiatalabb korában egy működő Focust, és azon keresztül), és a segítségével elkezdi kiépíteni a szervezetet ami ellen küzdünk (Eclipse), kiásatja velük az ősi gépeket (corrupterek, deathbringerek), és a végcéljuk az, amit a játék végén akadályozunk meg ugye, hogy egy jellel felébresszék az összes többi még föld alatt lévő gépet.

    Az konkrétan meg nem derül ki, hogy mi fertőzte meg a HADES-t, de a credits utáni jelenetből ítélve gondolom ez marad a második részre. Személyes tippem az az, hogy ugye a Zero Dawn projekttel egyhuzamban volt egy másik terv is, az Odyssey, aminél egy hatalmas űrhajóba bepakoltak mindent ami benne volt a Zero Dawn projektben is (mesterséges intelligenciák, DNS minták, minden) és elindították, hogy keressen alkalmas bolygót, vagy pár ezer év múlva térjen vissza a Földre és népesítse be újra, de azzal a kilövés után nem sokkal egy robbanás után megszakadt a kapcsolat és mindenki azt feltételezte, hogy az egész elbukott és az Odyssey megsemmisült. Na szerintem pont nem, valamilyen úton módon megmaradt, lehet hogy meghibásodott, vagy amolyan Skynet módra öntudatra ébredt, de szerintem az lesz a jel forrása, és visszatérőben van a Földre, csak ugye az is nullázni akarja a jelenlegi állapotokat.

    DLC-nek amúgy én nem valami sztori folytatást várok, az maradjon csak a második részre, ide szerintem jobb lenne pl. külön kampányban végigjátszani Rost történetét, mármint azt a sztorit amit az egyik bölcs anyóka mesél el.

    u.i: régen nem volt egy kis 'spoiler' a kattintható kódok és arcocskák között?

Új hozzászólás Aktív témák