Új hozzászólás Aktív témák

  • emiki6

    veterán

    57,5 óraámba telt, 94,94%-ra csináltam meg. Nem maxoltam ki teljesen, sok vintage pontot nem néztem meg, nem fedeztem fel mindent, de az összes campfire-t biztos, továbbá az 9t9dik hunting groundot csak full sun-ra csináltam meg és ezeket szerintem hagyom így, mert mikor elkezdtem az uccsó küldit, akkor úgy álltam neki, hogy ezzel zárom a játékot. Jól tettem! Tök jó volt látni, hogy sok side quest szereplője jelent meg a csata előtt, ez egy mindent felölelő keretet adott a játéknak, jól átadta az egész csata előnapja hangulatot. :K

    Valaki kért összefoglalót a történetről, így én most leírom, amit értettem, spoileres rész következik:
    [SPOILER]A 2060-as években fejlett a technológia, egy Faro nevezetű fazon vállalata fókuszokat és egyéb hasznos eszközöket, robotokat gyárt, ám gyár "rendfenntartó" robotokat is.
    Egyik ilyen, a corruptor, ami ami egy felderítő robot, jól megállja a helyét a harcmezőn, gyors, könnyen mozog bármilyen terepen, képes az irányítása alá vonni más robotokat és végszükség esetén természeti erőforrásokból üzemanyagot nyerni, valamint reprodukálni önmagát. Csak hogy keletkezett egy programhiba (glitch), amitől ezek a robotok féktelen pusztításba, szaporodásba kezdtek és nem lehetett őket kikapcsolni, más robotok sem voltak jók ellenük, mert azok felett is átvették az irányítást. Az emberek rájöttek, hogy nincs kiút, nem állítható meg a világ totális pusztulása, el fog jönni a Zero Day. Elisabet terve (Project Zero Dawn) az volt, hogy létrehoz egy AI-t (mesterséges intelligenciát, GAIA-t), ami a világ pusztulása után feltöri a gyilokrobotok kommunikációjának kódolását és leállítja azokat, ezután pedig terraformálja a bolygót, megtisztítja a szennyeződésektől, újra élhetővé teszi és végül újraindítja az életet. Alprogramjai melyek görög istenekről kapták a nevüket különböző funkciókat fognak ellátni. Az egyik a terraformáláshoz szükséges gépeket fogja (művészi módon) megtervezni és legyártani, a másik az emberiség tudásának megőrzéséért és átadásáért fog felelni (apolló) és ott van hádész is, aki elpusztít mindent a bolygón, hogyha félresikerülne jól a terraformálás vagy az élet beindítása és káosz lenne a bolygón. Ahhoz, hogy e terv sikeres legyen azt mondják az embereknek, hogy egy szuperfegyvert terveznek és időt kell nyerni hozzá, de utána lekapcsolja a gépeket és minden jó lesz, ám ez csak egy mese azért, hogy a föld komplett lakosságát hadba fogják azért, hogy lelassítsa a gépek invázióját, hogy elkészülhessenek a terv kivitelezéséhez szükséges földalatti telepek, bunkerek. Ez sikerül is, megépítik, ám mikor le kellene zárni a központi bunkert, akkor (ha jól értettem) meghibásodik egy, ami a szellőzőket zárja le. Elisabet vállalja, hogy kimegy és megjavítja, bár tudja, hogy utána már nem térhet vissza és kint a halál várja. Eközben Faro kitalálja, hogy az emberiség tudása egy méreg, egy fertő, amitől meg kell védeni a jövő generációit, ezért törli az egész apolló adatbázist és megöli az alfákat (úgy, hogy kivonja a levegőt a helységből melyben tartózkodtak.
    A történet következő része az, hogy GAIA feltöri a kódot, leállítja a gépeket, terraformál, beindítja az életet, majd elkezdi létrehozni az embereket, a korábban élt emberek genetikai kódjai alapján és (ha jól értettem) őket humanoid robotok nevelik fel, aztán mikor kifogynak a kajából a bunkerek, akkor elküldik őket a szabadba úgy, hogy nem térhetnek vissza.
    Telik múlik az idő, kialakulnak a törzsek, kultúrák, stb és "megszületik" Aloy,. Aki Elisabet Sobec klónja és azért hozza létre GAIA, mert valami megfertőzi a hádész programot, ami elkezdi átveni az irányítást, ezért GAIA úgy dönt csinál egy önmegsemmisítést és felrobbantja a GAIA Prime létesítmény reaktorát, hogy elpusztítsa hádészt, de hádész még ezelőtt valahogy tönkreteszi GAIA-t és Aloynak lesz az a "feladata", hogy véglegesen elpusztítsa hádészt, majd építse újra a létesítményt és indítsa újra GAIA-t.

    Kérdezem én a többiektől, hogy (egyrészt jól írtam e, amit, másrészt) mi történik pontosan Aloy születése előtt, hogy fertőződik meg a hádész program, illetve pontosan miért kellett kimennie Elisabetnek? [SPOILER VÉGE]

    Elvileg jön majd story dlc, de lehet nem várom meg és eladom előtte a játékot és visszaadom havernak a ps-t... :D Ennél több tartalom nem tudom kell e egy játékba, 50 órányi szerintem pont elég.. :K

    [ Szerkesztve ]

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

Új hozzászólás Aktív témák